Останні новини Події Регіональні Новини

Посольство України в Угорщині формує списки бажаючих повернутися в Україну

Посольство України в Угорщині у соцмережах звернулося до українців з роз’ясненням ситуації, яка склалася з нашими співвітчизниками в Угорщині. Отже:

1. Оскільки пішохідний перехід в Україну заборонений і кордон можна перетнути лише на автотранспорті, наукраїнсько-угорському кордоні завдяки взаємодії між прикордонними службами України та Угорщини і зусиллям Посольства України в Угорщині та Консульства України в Ніредьгазі налагоджено механізм пропуску наших громадян, що повертаються в Україну:
З території України українські прикордонники пропускають таксі до лінії державного кордону і повідомляють угорським колегам про наявність місць у транспортному засобі.
На підставі цієї інформації угорська прикордонна поліція оформляє на виїзд і пропускає на лінію кордону відповідну кількість громадян України.
Завдяки цьому механізму протягом доби з вечора 16 березня до цього часу через українсько-угорський державний кордон вдалося повернути понад 300 громадян України.
Наші дипломати з Консульства в Ніредьгазі допомагають громадянам на місці.
Закликаємо громадян України без власного транспорту, які мають можливісьб дістатися до кордону, скористатися цим алгоритмом.

Водночас просимо врахувати, що в нічний час перехід кордону може бути ускладнений і тому просимо планувати його перетин вдень.

2. Завдяки спільним зусиллям Посольств України в Словенії та Угорщині, активній роботі Міністерства інфраструктури України, а також сприянню наших словенських та угорських колег ТРАНЗИТНИЙ МАРШРУТ ДЛЯ ТОВАРОПЕРЕВІЗНИКІВ З ІТАЛІЇ ЧЕРЕЗ СЛОВЕНІЮ ТА УГОРЩИНУ ВІДНОВЛЕНО.
Прохання до перевізників суворо дотримуватися визначених для транзиту маршрутів і правил.

3. Українські громадяни, які прибули вчора, 17 березня, літаками до Будапештського Міжнародного аеропорту імені Ф.Ліста і були поміщені у спеціальні транзитні зони у зв’язку з забороною з 17 березня в’їзду в Угорщину іноземців, ЗАЛИШИЛИ АЕРОПОРТ І АВТОБУСАМИ ПРЯМУЮТЬ В УКРАЇНУ.
В аеропорту з нашими громадянами перебував дипломат Посольства України в Угорщині.

4. Посольство і надалі формує СПИСКИ БАЖАЮЧИХ ПОВЕРНУТИСЯ В УКРАЇНУ з огляду на обмежувальні заходи, запроваджені в контексті протидії пандемії коронавірусу, ЯКІ НЕ МОЖУТЬ ПОВЕРНУТИСЯ САМОСТІЙНО з об’єктивних причин.
Тих, хто може скористатися алгоритмом повернення, або ж перетнути кордон на власному авто та взяти з собою наших співгромадян, які транспорту не мають і прибули до кордону, закликаємо це зробити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

89 + = 94