55 000$ за перетин держкордону: на Закарпатті затримали організаторів (Відео)

Опубліковано:


Зловмисники готували чоловікам призовного віку документи, які давали їм можливість незаконно виїхати за кордон.

Відповідно до розробленої схеми чоловікам, які намагаються уникнути мобілізації, надавали пакет документів про начебто їхню причетність до волонтерської діяльності. Це надалі дозволяло ухилянтам безперешкодно виїхати за межі країни. Вартість «підстав» становила 13 000-15 000 доларів США з однієї особи.

15 червня оперативники управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області, слідчі слідчого управління обласної поліції за силової підтримки КОРД затримали двох місцевих мешканців. Одного з організаторів затримали перед міжнародним пунктом пропуску для автомобільного сполучення через державний кордон України «Чоп (Тиса)» під час отримання 140 000 гривень та 50 000 доларів США. Раніше він отримав 1500 доларів США завдатку. Іншого фігуранта затримали за місцем його мешкання.

16 червня затриманим повідомили про підозру. Вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.
У межах кримінального провадження, що розслідується за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, поліцейські встановлюватимуть коло осіб, причетних до протиправної діяльності.

Заходи з викриття злочинної схеми проводилися спільно з військовою контррозвідкою СБУ під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.

За незаконне переправлення осіб через державний кордон України чинним законодавством передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Про Захід