Помер ексдекан біологічного факультету УжНУ

Опубліковано:

Про це повідомила у соцмережах Margarita Hljudzuk, інформує Про Захід.

На 69 році, не доживши 1 дня до свого 70-річчя пішов із життя д.б.н., професор Віталій Іванович Ніколайчук.Комусь друг, комусь ворог, а мені він замінив Батька! Опікувався, був наставником, моїм керівником, завжди поруч у важку хвилину, завжди допоміг піднявши на вуха всіх і навіть в іншому кінці Украіни та Світу.

Просто не віриться, що завтра вже я не почую його голос, його поради. Останнє, що він мені пообіцяв на днях це те , що ще погуляє на набережній з своєю внучкою, як він казав , моєю маленькою донечкою Емількою, але цього вже ніколи не станеться !

Нехай земля йому буде пухом! Царство небесне ! Люблю, навіки в наших серцях! – йдеться у її дописі.

Довідка:

Віта́лій Іва́нович Ніколайчу́к (1 липня 1951, с. Веселівка, Красилівського району, Хмельницької області) — Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

У 1977 закінчив з відзнакою біологічний факультет Ужгородського державного університету.

Завідувач кафедри генетики, фізіології рослин та біотехнології (з 1988); декан біологічного факультету (з 1989) Ужгородського національного університету.

З 11 травня 2012 року — в.о. ректора Ужгородського національного університету. У вересні 2012 на цій посаді його змінив Федір Ващук. За час перебування на посаді Ніколайчук зумів відсудити в університету майже 100 000 гривень. Також під час перебування на посаді було звільнено всіх проректрів і деяких завкафедрами.

У 2000 році отримав звання Заслужений діяч науки і техніки України.

У 2005 році за цикл наукових праць «Розроблення наукових засад і практичних рекомендацій збереження біорізноманіття в контексті сталого розвитку України» отримав звання лауреата Державну премію України в галузі науки і техніки.

Академік Академії наук вищої освіти України.

Почесний академік Угорської академії наук.

Заслужений професор Ужгородського національного університету.

Нагорода Ярослава Мудрого (2001).

Керівник Закарпатського відділення Українського товариства фізіології рослин.

Про Захід