Поліцейські Рівненщини вилучили мотопомпу та бурштин-сирець (Фото)

Опубліковано:

У протидії та запобіганню незаконному видобутку бурштину-сирцю поліцейські Сарненського районного відділу поліції спільно із працівниками оперштабу вчора, 17 вересня, під час проведення профілактичних заходів у двох осіб виявили «сонячне» каміння, а також вилучили безгосподарську мотопомпу. За фактами незаконного видобування бурштину слідчі відкрили кримінальні провадження.

Так, в урочищі «Кременне» неподалік села Єльне правоохоронці виявили 44-річного жителя селища Рокитне та 45-річного мешканця села Буда. Під час поверхневої перевірки у них вилучили поліетиленові пакети із камінням бурштину-сирцю вагою 1 кілограм 300 грамів і 500 грамів відповідно. Зі слів чоловіків, вони знайшли його у лісовому масиві.

У рамках досудових розслідувань за частиною 1 статті 240-1 Кримінального кодексу України, слідчі відділення №2 (смт Рокитне) «сонячне» каміння скеровуватиметься для проведення гемологічної експертизи. За її результатами прийматиметься відповідне процесуальне рішення, зокрема і про повідомлення жителям Сарненщини про підозру.

Крім того, поліцейські відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного видобування бурштину та встановлюють осіб, причетних до незаконного промислу в урочищі «Гнойне». Правоохоронці у лісовому масиві виявили та доставили на територію відділення поліції безгосподарську мотопомпу кустарного виробництва на базі двигуна «Mercedes». Вирішується питання про накладення на вилучене арешту.

Заходи у протидії та запобіганню незаконному видобутку бурштину на території Рівненщини тривають.

Поліція Рівненської області

Про Захід