Поблизу кордону зі Словаччиною виявили трьох чоловіків

Опубліковано:

Поблизу кордону зі Словаччиною затримали трьох чоловіків, які намагалися у незаконний спосіб залишити територію України. У прикордоння їх привіз місцевий таксист, який під час затримання намагався втекти від правоохоронців.

Військовослужбовці відділення «Гута» попередньо отримали від оперативників Чопського загону інформацію про можливу спробу незаконного перетину кордону групою осіб. На зазначений напрямок вислали додатковий наряд з розшуковим собакою.

Правопорушників виявили на околиці села Гута Ужгородського району. До точки, звідки вони мали рухатися до державної межі, чоловіки приїхали таксі. Під час затримання водій автомобіля залишив автівку та вдався до втечі. Зупинити його вдалося за допомогою службового собаки.

Прикордонники встановили, що затримані є жителями Києва та Донецька. Вони усі через своїх знайомих вийшли на ділків, які за грошову винагороду дистанційно керували їх діями. Це коштувало одному із чоловіків 10700 доларів США, іншим двом – по 6000 доларів.
У вартість «пакету послуг» входили інструкції з маршруту добирання, поселення у місті Ужгород та організація доставки до кордону. Аби убезпечити себе і не втратити заробіток, переправники наказали кожному із «клієнтів» попередньо приїхати до Одеси, де авансом взяли з них домовлену суму коштів. Для одного з чоловіків це уже була друга спроба подолати кордон. Днями його затримали на цій же ділянці.

Правопорушників доставили у прикордонний підрозділ з метою складання адміністративно-процесуальних документів за ч.2 ст.204-1 КУпАП «Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України.

Водія-втікача притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.185-10 КУпАП «Злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі військовослужбовця або працівника Державної прикордонної служби України або члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону».

Тривають заходи зі встановлення осіб, причетних до спроби незаконного переправлення чоловіків через державний кордон.

Західне регіональне управління Держприкордонслужби-Західний кордон

Про Захід