Пластунку з Мукачева нагородили Бронзовим Хрестом

Опубліковано:

Два роки тому дівчина стала свідком ДТП та надала першу домедичну допомогу постраждалій жінці.
4 лютого 2023 року відбулось вручення відзнаки “Бронзовий Хрест за геройський чин” пластунці-учасниці Катерині Клованич зі Станиці Мукачево.
У грудні 2021 року Катерина стала свідком дорожньо-транспортної пригоди та надала первинну медичну допомогу постраждалій дівчині і викликала швидку допомогу та поліцію. Стан травмованої вимагав негайного медичного втручання та становив загрозу для її життя.

Зі звідчення батьків:
13 грудня 2021 р. близько 19 години, моя донька Катерина Клованич поверталася з додаткових занять через сквер Драгоманова та стала свідком дорожньо-транспортної пригоди на перехресті вулиць Драгоманова і Петефі. На пішохідному переході водій легкового автомобіля синього кольору на великій швидкості збив дівчину, і, не зупиняючись, втік з місця події. Дівчина впала і залишалась нерухомою.
В той момент, Катерина розмовляла зі мною телефоном. Поблизу нікого не було. Одразу припинила розмову та підбігла до постраждалої, щоб оцінити ситуацію і надати допомогу. Напередодні Катерина пройшла вишкіл з первинної медичної допомоги Станиці Мукачево.
Вона виявила, що дівчина при свідомості, проте залишалось нерухомою. Запитала, чи відчуває руки і ноги, на що із затримкою отримала відповідь, що має біль в правій руці і нозі.
Катерина негайно викликала швидку допомогу за всіма правилами і залишилась біля постраждалої. Заспокоюючи дівчину, з’ясувала про родичів, кому можна було повідомити про ситуацію. Отримала від дівчини номер телефону батька, якому одразу зателефонувала.

Мукачівська міська рада

Про Захід