Планові показники надходжень держбюджету за 9 місяців перевиконані на 88 млрд грн – Пацкан

Опубліковано:

План надходжень загального фонду державного бюджету в січні-вересні 2022 року перевиконаний на 88 млрд грн, або 5%. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан під час розгляду на засіданні інституції Висновків про результати аналізу виконання держбюджету за підсумками трьох кварталів 2022 року в частині надходжень загального фонду.

Він зазначив, що за 9 місяців більше плану отримали доходів, внутрішніх запозичень і коштів від повернення кредитів загалом на суму 243 млрд грн, або 18%.

“План доходів загального фонду перевиконаний на 205,5 млрд грн, або 23%, насамперед за рахунок надходження 320 млрд грн міжнародної допомоги у вигляді грантів. І ми щиро вдячні нашим міжнародним партнерам за фінансову підтримку в такий складний для України час”, – зауважив Голова Рахункової палати.

Коментуючи ситуацію з доходами, Валерій Пацкан додав, що у січні–вересні перевиконані планові показники по деяких з них. Зокрема, більше плану надійшло: ПДВ із вироблених в України товарів (робіт, послуг) із урахуванням бюджетного відшкодування – на 38 млрд грн, або 29%; рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення – на 11 млрд грн, або 21%; акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) – на 5 млрд грн, або 44 %.

Водночас планові показники окремих доходів загального фонду не виконані загалом на 200 млрд грн, зокрема: ПДВ із ввезених на митну територію України товарів – на 132 млрд грн, або 43,5%; податку на прибуток підприємств – на 30 млрд  грн, або 25%; акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) – на 11 млрд  грн, або 21,5%; ввізного мита – на 7 млрд  грн, або 40%; податку та збору на доходи фізичних осіб – на 3 млрд грн, або 3%.

Надходження від запозичень у січні-вересні становили 749 млрд грн, або 87% плану. Зокрема внутрішніх запозичень – 476 млрд грн, або 108% плану.

“Від розміщення ОВДП вдалось залучити на 37 млрд грн, або 8% більше плану. При цьому 66% запозичень на внутрішньому ринку отримали за рахунок придбання Нацбанком військових облігацій на суму 315 млрд грн”, – зазначив Голова Рахункової палати.

Водночас від зовнішніх кредиторів, насамперед  від Європейського Союзу, Уряду Канади, Міжнародного валютного фонду, надійшло 273 млрд  грн, що на 148,5 млрд грн, або 35% менше плану. 

Крім того, за підсумками трьох кварталів надходження від приватизації державного майна менші плану на 6 млрд грн, або 95%.

Пресслужба Рахункової палати України

Про Захід