Підозрюваним у підробці “ковід-сертифікатів” на Закарпатті обрано запобіжні заходи

Опубліковано:

За клопотанням, погодженим прокурором Закарпатської обласної прокуратури, лікарці і працівниці салону краси, яких підозрюють у фальсифікації COVID-сертифікатів, обрано запобіжні заходи. За рішенням  суду вони перебуватимуть під домашнім арештом у нічний час.

Крім цього, медпрацівницю відсторонено від виконання обов’язків, що безпосередньо пов’язані із ліквідацією епідемії та здійсненню заходів із запобігання поширенню COVID-19 .

Наразі слідством встановлено, що вказані особи займалися виготовленням і збутом фальсифікованих сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. Працівниця салону займалася пошуком клієнтів, які за  грошові кошти в сумі 3500 грн були готові придбати міжнародні свідоцтва про вакцинацію без здійснення щеплення. Одержані від спільниці дані закарпатців лікарка вносила в автоматизовану систему «eHealth» та здійснювала безпосереднє виготовлення сфальшованих сертифікатів, використовуючи потужності одного з медзакладів Ужгорода, де й працювала.

Подальше досудове розслідування, розпочате за фактом шахрайства (ч. 3 ст. 190 КК України) здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції Закарпаття за оперативного супроводу Управління СБУ в Закарпатській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба прокуратури Закарпатської області

Про Захід