Персональна виставка вишиваних робіт Ганни Беряк відкриється в Ужгородському скансені

Опубліковано:

18 червня о 15.00 у виставковій залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відбудеться презентація близько 70 вишиваних робіт (рушники та ікони) авторки Ганни Беряк.

Про це повідомляють організатори.

Народилася Ганна Миколаївна 5 жовтня 1944 року в гірському селі Костринська Розтока на Березнянщині. Ще з раннього дитинства була помітна велика тяга до мистецтва – вже в 5 років маленька Ганна взяла перший раз в руки голку і нитку від своєї мами. В 5 класі вже власноруч вишила собі першу авторську вишиванку (фото роботи знаходиться в родинному архіві).

Особливу увагу майстриня приділяє кольористиці рушників – що і робить кожен рушник унікальним, надає йому свого неповторного настрою. Але творчий доробок не обмежується лише рушниками (яких налічується понад 60) – мисткиня також полюбляє роботу з бісером та, зокрема, іконами, які були створені і знаходяться в храмах с. Кострино, с. Костринська Розтока та в приватних колекціях (біля 20), скатертини, килими.

Роботи майстрині частково були представлені на презентації робіт в Закарпатському музеї архітектури та побуту біля садиби з с. Гусний Великоберезнянського району; на Днях добросусідства у с. Лубня та с. Кострино; обласній виставці майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Дивоцвіт Закарпаття» з нагоди 30-ї річниці Незалежності України в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.

Про Захід