Переваги використання анкерів у різних галузях промисловості

Опубліковано:

Анкерні болти (анкери) успішно використовують під час роботи з важкими предметами або елементами конструкцій, які треба надійно з’єднати між собою. Вони здатні замінити дюбелі там, де останні вже не витримують напруги, і їхнє застосування може призвести до великих ризиків. Сьогодні анкери зустрічаються у різних галузях промисловості та побуті. Але особливо актуальними вони є для будівництва, де доводиться працювати з бетоном та іншими твердими матеріалами, до яких необхідно прикріплювати важкі елементи.

Чим пояснюється популярність використання анкерів

Під час виконання кріпильних робіт застосовують дуже багато спеціальних виробів: від звичайних болтів до шпильок. Обирати елемент слід у відповідності до матеріалу, з яким ви плануєте взаємодіяти. Якщо це бетон або цегла, краще за все використовувати анкери. Їхні ключові переваги над іншими видами кріплень:

  • здатність витримувати велику вагу протягом тривалого часу;
  • можливість легкого монтажу навіть у дуже тверді матеріали;
  • спроможність залишатися нерухомими під статичними та динамічними навантаженнями.

Анкери у будівництві: фундаментні та фасадні роботи, збірка конструкцій

Головною сферою застосування анкерів є будівництво. Саме тут зустрічаються ті матеріали, для з’єднання з якими створені подібні кріпильні вироби. Анкерні болти використовують під час:

  • влаштування фундаменту;
  • поєднання елементів конструкцій;
  • фасадних робіт.

У першому випадку вам знадобляться спеціальні фундаментні анкери. Вони бувають зйомними, глухими та заставними, а за формою — прямими та зігнутими, складовими або з’єднаними з плитою. Останній варіант чудово підходить для монтажу у рідкий бетон.

Якщо необхідно забезпечити фіксацію елементів конструкції, яка дає усадку, використовують регульовані по висоті анкери. Їх відрізняє наявність двох металевих площадок. Це дозволяє змінювати горизонтальне положення конструкції відносно основи.

Під час оздоблення фасадів теж використовують спеціальні анкери. Вони мають полегшену конструкцію і дають змогу закріпити, наприклад, віконні рами. Таких анкерних болтів існує декілька різновидів, кожен з яких відповідає певним умовам і типу навантаження.

Хімічні анкери як унікальний з’єднувальний елемент

У процесі роботи з бетоном і цеглою використовують класичні анкери різних форм та розмірів, але вони не дуже підходять для піно- та газобетону. Ці матеріали мають меншу щільність, тому забезпечити надійність фіксації набагато важче. У такій ситуації допоможе хімічний анкер. Він складається з різьбової втулки зі шпилькою та клеїстої речовини. Остання заповнює технічні отвори та збільшує якість кріплення, робить його більш витривалим та довговічним. Хімічні анкери навіть використовують під водою — вони «не бояться» підвищеної вологості.

Використання анкерних болтів під час монтажних та сантехнічних робіт

Окрім цивільного та промислового будівництва, анкери набули популярності і в побуті — їх використовують під час виконання монтажно-ремонтних робіт, а також установки сантехнічних приладів. За допомогою цих унікальних болтів можна підвісити кондиціонер або бойлер, закріпити на поверхні інші важкі предмети. Анкер прослужить вам довше, ніж будь-який інший шуруп або саморіз. Головне — правильно підібрати його за розміром і конструкцією та переконатися, що він правильно встановлений в отвір на стіні або в стелі.

Про Захід