Перетворенння санаторію “Малятко” на заклад дошкільної освіти – реально послабить розвиток медичної реабілітації, – Ольга Олексик

Опубліковано:

Нещодавно на Комісії охорони здоров’я та соціального захисту знову порушили питання щодо передачі Оноківській територіальній громаді Закарпатського обласного дитячого санаторію“Малятко”.
Аргументами є те, що територіально заклад знаходиться на території цієї громади і це полегшить управління ним і збільшить фінансування. Однак Закарпатська ендокринологиня Ольга Олексик каже, що таке рішення може мати негативні наслідки для закладу.


На мою думку, такий заклад потрібно зберегти доступним для дітей всієї області, враховуючи і той факт, що весь ремонт і оснащення до цього часу фінансували платники податків всієї області.
Щороку з обласного бюджету виділялися кошти на реконструкцію та оснащення дитячого санаторію.
Нещодавно Оноківська громада направила на адресу голови облради гарантійний лист, яким зобов’язується забезпечувати безоплатне обслуговування 30 ліжко-місць. Це менше половини всіх ліжко-місць закладу (всього – 70). Натомість громада хотіла б облаштувати в санаторії групи дитсадку для дітей цієї громад Поступове перетворення медичного закладу на заклад дошкільної освіти – реально послабить можливості його розвитку як закладу медичноі реабілітації . На жаль, санаторій «Малятко», попри свою унікальність та потенціал, залишається збитковим. Заклад, хоч і підписав договори з Національною службою здоров’я України та отримує фінансування з державного бюджету, вимушений просити додаткові кошти з обласного бюджету. Потенційно такий заклад, навпаки, здатен заробляти кошти і на своє утримання і для бюджету області.
Переконана, що йому потрібно лише трохи допомогти на перехідному етапі реформування – і через деякий час санаторій «Малятко» стане цілком спроможним, а в перспективі почне й заробляти гроші.
Якщо віддавати в оперативне управління на 49 років такі унікальні заклади, тоді взагалі не зрозуміло, за рахунок чого має заробляти область.
Передача «Малятка» може мати як позитивні сторони, так і негативні, оскільки заклад перестане бути суто медичним, відповідно може втратити потенціал щодо розвитку напрямків реабілітації дітей.
Наразі, рішення про передачу, на мою думку, є недостатньо обґрунтованим в поспішним , тому необхідно чути думку громадськості всього краю. Адже всі роки санаторій утримувався за рахунок всієї області, тому й долю його вирішувати повинні публічно.

Про Захід