Перелік лікарень в Ужгороді, де можна отримати першу медичну допомогу

Опубліковано:

Відділ цивільного захисту населення Ужгородської міської ради нагадує, що під час різких похолодань, із настанням морозів та складних погодних умов, зростає ризик переохолодження та обмороження.

Діти, літні й ослаблені люди, особливо худі, стомлені та голодні, – найбільш уразливі до переохолодження. Воно настає швидше, якщо людина потрапляє в холодну воду, при алкогольному сп’янінні, а також після крововтрати або травм.

Тривалий вплив низьких температур призводить до пригнічення функцій організму, якщо температура тіла знизитися до 17-25 ºС людина може загинути. 1-й ступінь переохолодження (легкий): температура тіла знижується до 34-35°C, виникають утруднення мови, озноб, тремтіння кінцівок, біль у пальцях рук і ніг, синюшними стають губи, шкіра, з’являються “гусяча шкіра”, сонливість, загальна слабкість, поверхневе дихання, можливі обмороження.

2-й ступінь переохолодження (середній) – температура тіла знижується до 31 ºC, сповільнюються серцебиття та дихання, знижується артеріальний тиск, з’являється сонливість, можливі важкі ступені обмороження кінцівок; людина не може самостійно пересуватися.3-й ступінь обмороження (важкий) – температура тіла менше 31ºC, виникають блювота і судоми, настає кисневе голодування мозку, втрата свідомості, людина не може самостійно рухатися, життєві функції поступово згасають, можуть зупинитися серце і дихання.

Перша допомога при переохолодженні Перенесіть потерпілого в тепле приміщення. Мокрий одяг потрібно відразу ж зняти та одягти сухий і теплий. Потерпілий не повинен рухатися. Викликайте медиків.Якщо потерпілий у свідомості, дайте йому випити теплий чай або молоко, але категорично забороняється алкоголь і каву! Не прагніть швидко зігріти людину, інтенсивно не розтирайте, не використовуйте для цього сніг, не обкладайте дуже гарячими грілками. Через такі дії можуть постраждати кровоносні судини, виникнути порушення серцевого ритму і внутрішні крововиливи. Зігрівання повинно бути поступовим, без різкого перепаду температур.

Взимку реєструють і травми від контакту теплої шкіри з холодним металом. Якщо людина візьметься голою рукою за залізний предмет або торкне його язиком, то міцно прилипне. Не потрібно відривати предмет, бо це можливо лише зі шкірою – слід полити місце прилипання теплою водою.

Профілактика переохолодження та обмороження

Прості правила, якщо їх дотримуватися, дозволять уникнути переохолодження та обмороження:- не вживайте алкоголь – сп’яніння викликає ілюзію тепла, але насправді сприяє його високій втраті;

– не паліть на морозі – це зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до холоду;

– носіть просторий одяг, це сприяє нормальній циркуляції крові,одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло;

– тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки можуть створювати передумови для обмороження;

– не виходьте на мороз без рукавичок та шарфа;

– у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте захисним кремом;

– не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас;

– стежте за обличчям, особливо за носом, вухами та щоками, звертайте увагу на зміну їхнього кольору;

– не знімайте на морозі взуття з обморожених ніг, вони розпухнуть і ви не зможете знов взутися;

– повернувшись додому після довготривалої прогулянки під час морозу, обов’язково впевніться, що не обморожені кінцівки, вуха, ніс – несвоєчасне надання допомоги може призвести до їх гангрени та втрати;

– якщо під час перебування на відкритому повітрі відчуваєте початок переохолодження, то негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду, щоб зігрітися;

– ховайтеся від вітру, бо тоді ймовірність обмороження зростає, не виходьте на мороз із вологим волоссям;

– не виходьте на відкритий лід;- намагайтеся більше рухатися;- перед виходом на мороз бажано поїсти – це додасть енергії;

– не дозволяйте дітям довго кататися на каруселях та гойдалках, лазити металевими сходами споруд на ігрових майданчиках,обов’язково захищайте руки дитини рукавичками.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні. Загартовуйте свій організм упродовж року, тоді мороз та негода вам не страшні.

Перелік лікарень в Ужгороді, де можна отримати першу медичну допомогу:

Про Захід