Партія «УДАР Віталія Кличка» пропонує збільшити видатки на оборону України вже з лютого

Опубліковано:

З метою зміцнення обороноздатності «УДАР Віталія Кличка» закликає владу «розморозити» підвищення зарплат військовим і негайно збільшити видатки на оборону вже з лютого місяця. Як повідомив лідер «УДАРу» Закарпаття Віктор Погар, позиція партії «УДАР» в питанні визначення пріоритетів фінансування для країни, яка в стані війни — фінансування оборонної галузі має стати ключовим на цей рік.

«Беззаперечно, загроза широкомасштабного російського військового наступу на Україну вимагає консолідації зусиль в обороні. І безпрецедентна підтримка західних партнерів має доповнюватися зусиллями української влади у мобілізації внутрішніх ресурсів для посилення нашого оборонного потенціалу. «УДАР Віталія Кличка» звернувся до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради з вимогою переглянути держбюджет 2022 і збільшити видатки на оборону та підвищити зарплати військовим. Наша політична сила вважає, що влада має обрати ключовим на цей рік оборону України. Тобто, послуговуючись звичною для влади мовою, маємо заявити, що пріоритетом у бюджеті на цей рік має стати не «Велике будівництво», а оборона нашої країни», – зазначив Віктор Погар.

Він зауважив, що хоча цього року в бюджеті на сферу безпеки та оборони й передбачена сума понад 320 млрд грн, яка є рекордною для України і становить 6% ВВП, але водночас безпосередньо на оборону (виділена сума на Міністерство оборони) становить лише 133 млрд грн. У той же час на проекти ремонту доріг в рамках «Великого будівництва» передбачено майже 142 млрд грн.

Також очільник Закарпатського «УДАРу» звернув увагу й на те, що Збройні Сили України стають все менше конкурентоспроможними на ринку праці.

«Заробітну плату військовослужбовців востаннє було збільшено три роки тому — з 1 січня 2019. Грошове забезпечення солдата, яке на початку 2016 року відповідало 160% середньої зарплати, на сьогодні становить лише 73%. До того ж, з 2020 року відчутно (до 20 разів) зменшили розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань — якщо раніше він дорівнював місячному грошовому забезпеченню (від 10 500 грн), то у 2020-21 рр. — лише окладу за звання (530-1500 грн).
Щодо заробітних плат для військових, то Президент Зеленський в минулому році підписав указ про їх збільшення аж з 1 січня 2023 року.

А ще крім цього, упродовж років спостерігається й стагнація в питанні переозброєння нашої Армії. Державне оборонне замовлення хронічно не виконується.

«УДАР Віталія Кличка» вважає, що це все є неприпустимим. Адже від фінансування потреб оборони залежить не лише наша здатність захистити кордони та українців, а й можливість запобігти широкомасштабному наступу російського агресора. Тому пропонуємо негайно з лютого збільшити видатки на оборону. Маємо діяти так, щоб ворог чітко розумів, що ціна наступу для нього буде високою», – підкреслив Віктор Погар та пригадав відомий вислів Наполеона «Народ, який не бажає годувати свою армію, незабаром буде змушений годувати чужу. Маємо завжди пам’ятати цю стару істину».

Про Захід