Здоров'я

Парламент Угорщини прийняв Закон про коронавірус

Про це повідомляє Посольство України в Угорщині.
Ухвалений нині Парламентом Угорщини Закон про коронавірус передбачає доповнення Кримінального кодексу новими положеннями щодо покарання тих, хто перешкоджає епідемічному контролю та протидії поширенню фейкових новин щодо коронавірусу:
– До осіб, які з метою недопущення поширення коронавірусу рішенням органів влади були поміщені на домашній карантин, обсервацію, відокремлені або поміщені під спостереження, та/або перешкоджають нагляду компетентними органами за дотриманням законних вимог, може бути застосована санкція – позбавлення волі до 3-х років.
– У випадку вчинення групових правопорушень строк позбавлення волі може бути від одного до п’яти років.
– У разі здійснення правопорушення, що призвело до летального випадку, строк позбавлення волі може бути від двох до восьми років.
– Особи, які перешкоджають епідеміологічним заходам, караються до одного року позбавлення волі. 
– Особи, які на час дії надзвичайного стану публічно поширюють неправдиві відомості чи факти, які, у свою чергу, впливають на боротьбу з поширення коронавірусу або перешкоджають їй, караються позбавленням волі від одного до п’яти років.

Закон про захист від коронавірусу набуває чинності наступного дня після його оприлюднення. Парламент приймає рішення про скасування Закону після припинення надзвичайної ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 1 =