Особливості горизонтальних водонагрівачів

Опубліковано:

Горизонтальні бойлери набули широкого поширення завдяки численним перевагам, перш за все – відмінній ергономіці, що дозволяє вписуватися в будь-який простір. Розглянемо переваги і недоліки таких водонагрівачів.

Особливості конструкції

Головна частина будь-якого, в т.ч. і горизонтального нагрівача – це бак. У якісних моделях він виробляється зі сталі і покривається захисним кожухом. Внутрішню поверхню, яка безпосередньо контактує водою, теж обробляють спеціальними засобами. Для захисту від накипу і корозії використовуються різні види емалей. Вартість бойлера на пряму залежить від якості та довговічності внутрішнього покриття.

Горизонтальні водонагрівачі випускаються з однією секцією або двома окремими камерами, призначеними для гарячої та холодної води. Щоб бак швидко нагрівався і повільно віддавав тепло, використовують матеріали з низькою теплопровідністю. Зазвичай, це щільна пінополіуретанова ізоляція.

Ключові особливості пристроїв:

• За нагрів води відповідають ТЕНи – трубчасті електронагрівачі. Виробники випускають бойлери з одного і декількома трубками. Кількість нагрівачів впливає на вартість приладу і швидкість нагріву води.

• Щоб обладнання служило довше, в нього встановлюють магнієві аноди. Вони приймають на себе більшу частину навантаження, перешкоджають утворенню твердого накипу. Аноди швидко зношуються, тому міняти їх рекомендується при кожному чищенні пристрою.

• Горизонтальні моделі відносяться до нагрівачів накопичувального типу. Обсяг бака в них зазвичай становить 30-100 л, а потужність варіюється від 0,7 до 2 кВт.

• Бойлер легко фіксується на стіні завдяки металевому кріпленню, розташованому на задній поверхні корпусу.

Плюси водонагрівачів горизонтального типу

Чому варто вибрати горизонтальний водонагрівач:

• Економія місця. Завдяки горизонтальній конструкції бойлер можна розмістити там, куди не поміститься вертикальний водонагрівач. Наприклад, це може бути вільна ніша, ділянка під стелею або ванною, місце над раковиною або дверним отвором.

• Економія грошей. Пристрій ідеально підходить для установки в квартирах, не вимагає виконання дорогих маніпуляцій з електропроводкою. Невисока потужність дозволяє економити електрику, знижуючи комунальні витрати.

• Довговічність. Термін служби приладів складає близько 8-10 років. Це досягається за рахунок використання якісних комплектуючих і матеріалів, не схильних до корозії.

• Ефективність нагрівання. Вода в таких бойлерах швидко нагрівається і довго зберігає потрібну температуру (компанії використовують широкий шар теплоізоляції з відмінними технічними характеристиками).

• Зручність експлуатації. На корпусі водонагрівачів розташовані індикатори, що дозволяють контролювати швидкість, рівень нагріву рідини.

• Широкий асортимент. Пристрої відрізняються один від одного дизайном, потужністю, об’ємом бака, кількістю функцій. Це дозволяє без особливих зусиль вибрати відповідну модель для квартири, будинку, офісу і т.д.

Мінуси горизонтальних водонагрівачів

Як будь-яка інша техніка, горизонтальні моделі мають недоліки (здебільшого обумовлені нестандартною конструкцією). Наприклад, сюди відносять близьке розташування патрубків введення холодної і виведення гарячої води. Через це два потоки можуть змішуватися один з одним, викликаючи падіння загальної температури.

Невдоволення деяких користувачів викликають пристрої з бічним розташуванням ТЕНів. Вони нагрівають воду повільніше, ніж ті, в яких трубчаті елементи знаходяться знизу. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, досить згадати шкільний курс фізики (гаряча рідина піднімається вгору, а холодна опускається).

Проблеми можуть виникнути і при низькому тиску в трубах. Слабкий напір значно ускладнює, уповільнює роботу приладів.

Висновки

Горизонтальна техніка легко поміщається у важкодоступні місця, тому ідеально підходить для невеликих приміщень. Завдяки продуманій ергономіці вона виглядає витончено, сучасно, не вибивається із загального стилю. Щоб бойлер служив вірою і правдою довгі роки, підходьте до його вибору з усією відповідальністю. Враховуйте обсяг бака, потужність, розташування ТЕНів, наявність теплообмінника.

Таким чином, плюси горизонтальних виробів переважують незначні мінуси. А який варіант оберете ви?

Про Захід