Оперували стегнову кістку: на Закарпатті рятували травмованого лелеку (Фото)

Опубліковано:

Цими днями до працівників НПП «Синевир» зателефонували мешканці с. Річка, які неподалік свого дворогосподарства знайшли травмованого птаха, а саме безпомічного лелеку, який потребував медичної допомоги.

Начальник РЦБВ Ярослав Бундзяк разом з ветлікарем реабілітаційного центру Михайлом Маслейом зразу відреагували на повідомлення і прибули до помешкання заявника.

Побачивши незнайомих їй рятувальників, лелека навіть не вдавався до спроб втекти. Але, опинившись в руках, обурено видавав хриплі крики і навіть намагався клюватися. Як з’ясувалося, лелека не міг літати і ставати на ноги.

Випустити птаха на вулицю, де його можуть розірвати собаки було б неправильно. Лелеку помістили до коробки з сіном і її наступна зупинка – притулок реабілітаційного центру, де на нього вже чекала медична допомога та відповідні процедури огляду. Там, крім лелек, живуть й інші птиці з дикої природи, які отримали травму або опинилися у подібній ситуації.

У ході проведеного обстеження ветлікарем виявлено відкриту рану, де пошкоджено кістку стегна лівої ноги.

Прийнято рішення про проведення остеосинтезу стегнової кістки. Птах переніс операцію успішно.

Як зазначив ветлікар Михайло Васильович, що у його практиці подібних операцій раніше не проводилося, однак сподівається на позитивний результат.

Зараз лелека проходить відповідне лікування спеціальними медикаментами і наразі його стан покращився.Загалом, порятунок птахів і звірів в роботі працівників реабілітаційного центру НПП «Синевир» – поширений випадок.

НПП “Синевир”

Про Захід