Оголошена реєстрація на міжнародний конкурс молодих вчених

Опубліковано:

Премія «Danubius» започаткована в 2011 році австрійським Федеральним міністерством освіти, науки і досліджень (BMWFW) та Інститутом Дунайського регіону та Центральної Європи (IDM). Метою створення даної премії є відзначення та висвітлення праці молодих дослідників. Нагорода заохочує молодих вчених приймати участь в дослідженнях проблематики, що стосується безпосередньо Дунайського регіону.

У 2020 році ця нагорода буде вручатися кожному з 14 молодих вчених з кожної країни, яка є частиною Стратегії ЄС для Дунайського регіону – Австрії, Боснії  Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чехії, України, Німеччини, Угорщини, Молдови, Чорногорії, Сербії, Республіки Словаччина, Словенії і Румунії.

Науковці Ужгородського національного університету вже двічі здобували перемогу на даному конкурсі. Минулого року премію «Danubius» здобула доцент кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Терезія Попович з науковим проектом «Трансгуманізм та ціннісний простір права: тенденції впливу».

У 2016 році нагороду здобула старший викладач кафедри історії Стародавнього світу та Середніх віків історичного факультету Ужгородського національного університету Оксана Кичак з науковим проектом «Сім’я та сімейний побут трудових мігрантів Закарпаття на початку ХХІ століття».

Терезія Попович розповідає про свої враження від конкурсу: «Участь та перемога від України у міжнародному конкурсі молодих науковців «Danubius Young Scientist Award 2019» стали для мене однією з ключових подій, важливим етапом професійного розвитку. Даний конкурс дозволяє не тільки реалізувати та проявити свій творчий потенціал, розкрити власне бачення актуальних доктринальних проблем для держав-учасників Дунайського регіону, але, перш за все, створює перспективи для розширення та налагодження міжнародних комунікаційних зв’язків, оскільки офіційна церемонія нагородження переможців відбувається у рамках Danube Rectors` Conference (DRC) Annual Meeting, яку у 2019 році приймав Бухарестський Політехнічний університет (UPB).

Цікавими  та змістовними були виступи спікерів конференції (у цілому присвяченої питанням консолідації ролі університетів в інноваційних екосистемах), серед яких хотілось би відзначити доповідь ректора УжНУ проф. Смоланки В. І. Окрім того, вдалося обмінятися досвідом з  молодими  вченими з держав-учасників Стратегії ЄС для Дунайського регіону (Австрії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Чехії, Німеччини, Угорщини, Молдови, Чорногорії, Сербії, Словаччини, Словенії, Румунії). Також окрема вдячність приймаючій стороні за високий рівень організації проведеного заходу, у тому числі, за надану можливість відвідати архітектурну пам’ятку столиці Румунії (будівлю Парламенту) та познайомитися з  культурно-етнічними особливостями, традиціями румунського народу».

Науковець також зазначає: «Оскільки серед визначальних критеріїв присудження премії – наукова досконалість та інноваційний підхід до академічної роботи, тематична актуальність праці з питань Дунайського регіону та за межами його кордонів, кожен з учасників зіштовхується з необхідністю ґрунтовного аналізу сучасних державних реалій, потреб суспільного розвитку, що дозволяє йому обрати, дійсно, важливу наукову проблематику та сформувати перспективні ідеї та ґрунтовні висновки по ній. Саме тому моє дослідження було присвячено окремим тенденціям впливу трансгуманізму на ціннісний простір права, що, безперечно, можемо спостерігати в умовах сьогодення».

Критерії присудження премії «Danubius»:

1. наукова досконалість та інноваційний підхід до академічної роботи;

2. тематична актуальність наукової роботи з питань/проблем Дунайського регіону;

3. актуальність наукової  роботи за межами національних кордонів;

4. потенціал кандидата (наприклад: інтеграція в міжнародні мережі, участь у наукових проектах, історії публікації, досвід викладання тощо).

Офіційне нагородження переможців відбуватиметься на Дунайській конференції ректорів, яка цього року вперше в історії відбудеться на базі Ужгородського національного університету 5 листопада 2020 року.

Кінцевий термін подання документів: 29 травня 2020 року.

Більш детальну інформація про конкурс можна знайти ТУТ.

Інформаційно-видавничий центр УжНУ

Про Захід