Рішення суду про позбавлення мера Чернігова права обіймати посаду міського голови — має «кольори політики та політичного замовлення». Це можна розцінювати як наступ на місцеве самоврядування та виклик демократії. Про це заявив очільник закарпатського обласного осередку «УДАРу Віталія Кличка» Віктор Погар.
«Їздив до Львівського апеляційного суду підтримати мера Чернігова Владислава Атрошенка, якого наприкінці минулого року Яворівський районний суд позбавив права обіймати посаду міського голови терміном на один рік. Атрошенко подав апеляцію. І я сподівався, що Львівський апеляційний суд прийме об‘єктивне рішення. Та, на жаль, не можу сказати, що це так. Апеляційний суд залишив чинною постанову Яворівського суду. Мера Чернігова відсторонено від посади.
З прикрістю мушу констатувати: є підстави вважати, що в цій ситуації — верховенство взяло так зване «телефонне право» та політика. І це не тільки ганебне явище для цивілізованого світу, а й тривожний дзвіночок», – зазначив Віктор Погар.
Він зауважив, що посада мера є виборною, а судове рішення про позбавлення повноважень мера — фактично перекреслює волевиявлення виборців.
«Посада міського голови — виборна. Мера Чернігова обрали чернігівчани. Переважною більшістю. За Атрошенка на місцевих виборах у 2020 році у другому турі проголосували 77,49% виборців. Нині одним розчерком пера це волевиявлення жителів міста Чернігів — фактично перекреслено. А це можна розцінювати як наступ на місцеве самоврядування, що є базисом демократії. Отже, може йтися і про виклик демократії», – заявив голова «УДАРу» Закарпаття.
Віктор Погар наголосив, що таке негативне явище як «телефонне право» є загрозливим й для нацбезпеки. Та підтримав позицію щодо оскарження судового рішення в справі Атрошенка в європейських судах.
«Це рішення суду «в кольорах політики та політичного замовлення» є небезпечним ще й тим, що може стати прецедентом. І вже завтра-післязавтра рішенням суду можуть позбавити повноважень ще когось з мерів, чи працівників з інших виборних посад. Просто через чиїсь політичні ігрища чи власні амбіції та особисті рахунки. Вважаю це і загрозою національній безпеці в тому числі. Бо «телефонне право» замість закону, ще й під час війни, — несе загрозу нацбезпеці. Так не повинно бути.Підтримую пропозицію мера Києва Віталія Кличка оскаржувати судове рішення в справі Атрошенка в європейських судах.
Сподіваюсь, що справедливість у справі мера Чернігова буде відновлено, а загрози демократії й нацбезпеці — усунено. І обраний міський голова Владислав Атрошенко повноцінно працюватиме на своїй посаді, на яку його обрали і уповноважили працювати його виборці — жителі міста Чернігів», – підкреслив Віктор Погар.