Облрада виділить кошти на придбання медикаментів та спеціалізованого харчування закарпатцям

Опубліковано:

Закарпатська обласна рада виділить кошти на фінансування в 2022 році придбання медикаментів та спеціалізованого харчування закарпатцям, які мають діабет, страждають на орфанні (рідкісні) захворювання і на хворобу Крона.

Про це повідомила депутатка Закарпатської обласної ради від партії «Європейська Солідарність», голова медичної комісії Ольга Олексик в Facebook.

Вона нагадала, що в попередньому проекті обласного бюджету пункти про фінансування цих програм для дорослих пацієнтів були вилучені, тому вона офіційно звернулася до голови Закарпатської облради та голови бюджетної комісії з проханням переглянути це питання на засіданні бюджетної комісії.

«Довести важливість фінансування Обласних програм до депутатів бюджетної комісії виявилося не зовсім простим завданням. Адже не кожен з нас, на щастя, знає, як це – жити людям з такими захворюваннями, як хвороба Крона, цукровий діабет, чи рідкісні захворювання, – повідомила депутатка. – Вдячна представникам бюджетної комісії і особливо моїм однопартійцям з «Європейської Солідарності» – депутату Михайлу Рівісу та заступнику голови Закарпатської облради Василю Дем’янчуку, за підтримку і розуміння важливості і пріоритетності проблем охорони здоров’я».

За підсумками засідання комісія прийняла рішення виділити 900 тисяч гривень для лікування дорослих хворих на рідкісні (орфанні) захворювання вже в першому кварталі 2022 року, а це саме ті діагнози, для яких не передбачені централізовані закупівлі ліків через МОЗ та через програму «Доступні ліки», або через безкоштовні рецепти.

На 2022-й рік бюджетна комісія погодила дофінансування програми «цукровий діабет» (600 тисяч грн.), програми по лікуванню дітей з хворобою Крона (300 тисяч грн.) В лютому 2022 року передбачається дофінансування цих же програм та програми «Репродуктивне здоров’я» на суму до 1,1 млн грн.
Крім того, передбачено: 2 млн грн на програму по онкологічних захворюваннях, 1 млн – на програму протидії туберкульозу, 2 млн – на протидію інфекційним хворобам.

«Важливо те, що сьогоднішні рішення бюджетної комісії, за умови погодження депутатами в сесійній залі, справді допоможуть підтримати ті напрямки лікування пацієнтів, які поки що не передбачені ні МОЗ ні НСЗУ, тому фінансування їх через обласні програми – найреальніша можливість допомоги. Звичайно, останнє слово за всіма депутатами облради, які 23 жовтня прийматимуть бюджет. Але я вірю, що в разі успіху, в наступному році ми ще більше зможемо допомогти нашим людям!», – підсумувала Ольга Олексик.

Європейська Солідарність Закарпаття

Про Захід