Відео Здоров'я Регіональні Новини

Заслужений лікар України Степан Біляк в рамках проєкту ЄС передав сучасне обладнання обласній дитячій лікарні м. Мукачево. (Відео)

Життєво необхідне обладнання нового покоління, а саме центрифугу Shandon Cytospin 4 (виробник – Англія) та набір сучасного нейрохірургічного інструментарію отримала Закарпатська обласна дитяча лікарня у Мукачеві.

Центрифуга Shandon Cytospin 4

Це лабораторне обладнання на сьогодні є лише у кількох медичних закладах України. Завдяки йому відтепер можна точно виявити навіть поодинокі онкологічні клітини в організмі. А це надзвичайно важливо для первинної діагностики хвороби, контролю ефективності лікування, виявлення ранніх рецидивів онкопатології, тим більш коли йдеться про дітей.

Оксана ДМИТРАШ завідувачка клініко-діагностичною лабораторією Закарпатської ОДЛ

«Ця центрифуга надає можливість краще діагностувати патологічні стани клітин в будь яких біологічних суспензіях. Це говорить про те, що лікарю-лаборанту буде легше діагностувати онкопроцес, захворювання крові. Це дуже важливо і для лікування, і для діагностики.» 

Набір інструментарію німецької фірми «Ескулап» відтепер на озброєнні нейрохірургів. Він вкрай необхідний для оперативних втручань у дітей з пухлинами головного мозку – підтверджують лікарі.

Набір інструментарію німецької фірми «Ескулап»
Юрій ЧОМОЛЯК – лікар нейрохірург Закарпатської ОДЛ

«Без такого інструменту хірургічні втручання на нервовій системі неможливі. Це надзвичайно важливо, що такі інструменти з’явилися, і це додатковий поштовх для розвитку нейрохірургії у обласній дитячій лікарні. Це дозволить відкрити перспективу для виконання нових оперативних втручань. Зокрема, для пухлин головного і спинного мозку, для вроджених вад розвитку нервової системи. Де  наявність саме таких високоякісних інструментів є критичною.»

Отримання і передача обладнання стала можлива завдяки реалізації спільної міжнародної ініціативи HUSKROUA, яка спрямована на  покращення якості життя дітей, хворих на онкопатологію. Проєкт об’єднує Закарпаття, Кошицький та Пряшівський регіони в рамках програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. В участі задіяні два партнери — ГО «Світло допомоги» (м.Кошице) та ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» (м.Ужгород), яку заснував заслужений лікар України Степан Біляк.

Степан БІЛЯК – засновник ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» (м. Ужгород)

«Для нас вже звично реалізовувати передачу медичної допомоги для онкохворих дітей. Слава Богу що ми маємо таку можливість. Цього разу ми передали лабораторне обладнання, яке допоможе встановлювати діагноз. А також інструментарій який буде допомагати фахівцям у сучасному оперативному лікуванні.»

Програму транскордонного співробітництва розпочали у листопаді 2019-го. Головна мета – удосконалення діагностики, лікування та реабілітації дітей з онкозахворюваннями. У рамках реалізації проєкту передбачена співпраця між партнерами та обмін досвідом, навчання онкологів, педіатрів, сімейних лікарів, гематологів, реабілітологів, психологів та підвищення  їх професійного рівня. Партнерську угоду підписали і в Мукачеві.

Цитоспін 4 – золотий стандарт в цитологічній практиці. Понад 15 000 лабораторій світу використовують цю систему для приготування досконалих цитологічних препаратів, використовуючи метод рідинної цитології. Це техніка нового покоління, яка дозволяє швидко і якісно проводити дослідження на клітинному рівні. Для виконання цитологічних та імуноцитологічних досліджень досить невеликої кількості крові чи, скажімо, бронхіального секрету, чи ліквору. Тому така процедура ще й відносно малотравматична для дітей. До сих пір дане обстеження лягало на плечі батьків, які змушені були возити аналізи до столиці і не завжди вдавалося отримати потрібну інформацію і бажаний результат, так як якість матеріала погіршується при транспортуванні, також втрачається час, який надзвичайно цінний при лікуванні онкопатолоігї.

Ірина СІКОРА – дитячий гематолог Закарпатської ОДЛ

«Я дуже вдячна благодійникам за цей чудовий апарат. Ми його дуже потребували, це обладнання відчутно покращить нашу роботу у діагностиці та лікуванні онкохворих дітей»

А щодо інструментарію для нейрохірургічних операцій – то він використовується у всьому світі для мініінвазивних операцій на головному мозку і його дуже потребували лікарі нашої області. Відтепер новітнє обладнання та інструментарій працюватиме і в Закарпатській обласній лікарні.

В планах ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» в рамках проекту передача автоматичного гематологічного аналізатора для дитячої обласнох лікарні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 3 = 2