Не можна досягти зростання економіки збільшенням фіскального тиску на малий та середній бізнес, – лідер закарпатського УДАРу Віктор Погар про проєкт бюджету на наступний рік

Опубліковано:

Презентуючи урядовий проєкт бюджету на 2022-й рік, прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що це «не лише збалансований і реалістичний, але й бюджет модернізації країни, відновлення економіки та інвестицій у людей, у їхнє здоров’я, освіту і розвиток». На перший погляд державний бюджет виглядає збалансованим. Збільшуються надходження на понад 100 млрд грн, дефіцит на рівні 3,5%, що цілком відповідає вимогам МВФ. Однак схоже, що рецепт «збалансованого» бюджету від уряду – це взяти гроші в українців, посиливши фіскальний тиск на малий та середній бізнес, що боляче б’є по середньому класу українців. Про це заявив очільник УДАРу Закарпаття Віктор Погар.

«Уряд у проєкті бюджету вже розпланував витрати надходження з ще не схваленого законопроекту №5600, що посилює фіскальний тиск на середній та дрібний бізнес. При цьому плановані додаткові надходження від прийняття 5600 свідомо заклав у важливі статті, щоб максимально взаємопов’язати прийняття бюджету та цього скандального закону. Зокрема, на розвиток транспортної інфраструктури виділено 16,1 млрд грн., але більшість коштів (11,8 млрд грн.) у разі схвалення 5600; на стратегічну промисловість планують витратити 7,5 млрд грн у разі ухвалення 5600, а без нього – лише 3,6 млрд грн; заплановано скерувати 4 млрд грн на будівництво закладів охорони здоров’я та 2 млрд грн на авіабудівництво, проте, знову ж таки, повністю профінансовано це буде лише у разі ухвалення 5600», – зазначив Віктор Погар.

Він зауважив, що така позиція влади виглядає як шантаж та наголосив, що уряд має не податковий тиск збільшувати, а створювати можливості для розвитку бізнесу.

«Уряд фактично шантажує українців скороченням фінансування важливих статей у проєкті держбюджету-2022 у разі неухвалення скандального «антиолігархічного» законопроєкту №5600. Така поведінка є неприпустимою. Не можна намагатися досягти зростання економіки, просто збільшивши фіскальний тиск на малий та середній бізнес. Навпаки: український бізнес потребує підтримки Кабміну. Зокрема уряд має передбачити захищені статті бюджету для збільшення фінансування програм пільгового кредитування бізнесу. У держбюджеті має бути передбачена реальна підтримка економіки та її модернізації», – підкреслив керівник Закарпатської обласної організації «УДАР Віталія Кличка».

Про Захід