Не допустити підвищення тарифів для українців, – в «УДАРі Віталія Кличка» закликали уряд виконати умови Меморандуму

Опубліковано:

Влада країни в цьому опалювальному сезоні повинна забезпечити тепло в оселях наших громадян та не допустити підвищення тарифу за нього. А для цього уряд має неухильно виконувати взяті на себе зобов’язання відповідно до підписаного Меморандуму.

Про це заявили в «УДАРі Віталія Кличка».

«Нині місцева влада тримає тарифи на тепло на низькому рівні, щоб українці почувалися впевнено цієї зими. Але є гостра потреба, щоб і уряд повністю виконав свою частину взятих на себе зобов’язань за підписаним у вересні Меморандумом про непідвищення оплати за опалення і гаряче водопостачання впродовж опалювального сезону 2021–2022 рр. – компенсував громадам різницю в тарифах. Це, а також обмеження обсягів газу для підприємств теплопостачання з боку НАК «Нафтогаз України» – питання, які на сьогодні залишаються проблемними для органів місцевого самоврядування», – йдеться в заяві партії.

В «УДАРі» зазначили, що НАК «Нафтогаз України» для вирішення проблеми має внести зміни до договорів на постачання природного газу та відкоригувати його обсяги для населення і бюджетних установ, враховуючи фактичні об’єми спожитого газу в жовтні 2021 року. А для уникнення подібних проблем у майбутньому уряд має розробити та затвердити алгоритм внесення змін до договорів на постачання природного газу в частині зміни обсягів у разі їх фактичного перевищення. Наприклад, у випадку більш холодних місяців під час опалювального сезону.

Щодо зобов’язань Кабміну, то в «УДАРі Віталія Кличка» підкреслили, що уряд, як і всі без виключення підписанти, повинен виконати взяті на себе зобов’язання в повному обсязі і в найкоротші терміни.

«Сподіваємось, що уряд вже до кінця цього року розподілить між бюджетами місцевого самоврядування весь обсяг субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах та дотації для територіальних громад, індекс податкоспроможності яких менше 0,9. Це сприятиме покращенню фінансового стану підприємств ТКЕ (теплової комунальної енергетики) – дозволить їм погасити борги й не підвищувати тарифи для споживачів.Всі сторони-підписанти вересневого Меморандуму про взаєморозуміння мають дотримуватися взятих на себе зобов’язань. Бо це є запорукою безболісного проходження опалювального сезону громадянами України», – заявили в «УДАРі Віталія Кличка».

Про Захід