Навчальний рік має початися 1 вересня, де це можливо

Опубліковано:

Навчальний рік має розпочатися з 1 вересня в очному режимі там, де це можливо, а захисні споруди цивільного захисту закладів освіти мають бути приведені в готовність до використання за призначенням.

Про це йшлося під час селекторної наради з очільниками регіонів під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

У нараді також взяли участь Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Крук та інші.

Від Рівненщини участь у заході взяли перший заступник голови ОДА Сергія Подоліна, заступниця начальника ОДА Людмила Шатковська, також відбулося онлайн-включення начальника ОВА Віталія Коваля.

Прем’єр-міністр заслухав інформацію Міністра освіти і науки та очільника ДСНС щодо стану готовності закладів освіти та укриттів до навчального року. Міністр внутрішніх справ також акцентував увагу на питаннях безпеки в школах. Серед нововведень, які плануються з нового навчального року, це наявність у школах тривожної кнопки для звернення до органів Національної поліції.

Денис Шмигаль підкреслив, що новий навчальний рік має стартувати в очному режимі. Там, де це неможливо, зокрема у прифронтових областях і прикордонних громадах, застосовуватиметься онлайн-навчання. Очільник Уряду також дав завдання МВС опрацювати можливість використання комунального транспорту за певних умов для надання послуг із підвезення дітей з та до освітніх закладів.

У контексті підготовки закладів освіти до навчального року учасники наради обговорили питання тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях закладів освіти. За інформацією МОН, на сьогодні 56 тисяч осіб проживають в освітніх закладах.

Обласні військові адміністрації зі свого боку мають розробити плани розміщення ВПО в інших приміщеннях.

Про Захід