Нацгвардійці пройшли на Закарпатті курс психологічної реабілітації

Опубліковано:

Психічне та соматичне здоров’я гвардійців, які щойно повернулися із виконання бойових завдань на одній з найгарячіших ділянок фронту, Донецької області відновлювали сили на базі затишного оздоровчого комплексу серед Карпатських гір і лісів.

«Дуже важливо, щоб реабілітація відбувалась комплексно. В цьому і полягає її суть. Щоб людина могла відновитись і фізично, і психологічно. І це проводиться, в першу чергу, після повернення військовослужбовця з фронту. Безпосередня участь у бойових діях – це величезне навантаження на організм людини. На бойових позиціях людина постійно знаходиться у стресовій ситуації, а під час декомпресії відчуває себе у безпеці. Тому фізіотерапевтичні процедури мають відбуватись паралельно з оцінкою ризиків психологічної травматизації. Мета нашої роботи – відновлення людських ресурсів, психічного добробуту, психологічної стійкості наших воїнів, повернення їх у стрій, аби наблизити нашу Перемогу. І крок за кроком ми це робимо», – розповідає начальник служби психологічного забезпечення підрозділу Нацгвардії на Закарпатті Олександр Кручко.

Для фізіологічного відновлення наших захисників у закладі організували апаратні фізіотерапевтичні процедури, інгаляції, відвідування соляної кімнати, оздоровчі ванни з хвоєю, різні види масажу, процедури з гідролазерним, швейцарським і душем Шарко. Психологи визначали рівень психологічної травматизації, проводили індивідуальні консультації, сеанси арттерапії, дихальні та тілесні техніки для розслаблення і зняття напруження.

«Звісно, що ми вивчаємо людину, яка повернулася з фронту. З огляду на отримані результати нашої роботи, ми плануємо інші форми реабілітації. Дуже корисним елементом є дебрифінг. Це таке спілкування, де наші військовослужбовці можуть поділитись тим, що їх найбільше вразило. Людині дуже важливо не лише, як кажуть, «виговоритись», але і те, щоб її почули та зрозуміли. А це може зробити не кожна людина. Такі звичайні для мирного часу речі, як прогулянка лісом, під час декомпресії теж має велику користь. Багатьом хлопцям хотілося просто покричати. На передовій цього не зробиш, у місті чи в пункті дислокації теж це неможливо уявити. А у лісі – будь ласка. Можна дати волю емоціям. Так і перегукувались – один кричить: «Слава Україні!», усі відповідають: «Героям слава!». Дехто розглядав гори вдалині. Дехто жартував, де б він організував позицію для кулемета. Дуже ефективна арттерапія. Не кожен може висловити словами, що його турбує. Але завдяки мистецтву людина теж висловлює те, що в неї накипіло», – розповідає Олександр Кручко.

Нацгвардійці не приховують свого задоволення від такого відпочинку.

«Це були чудові дні. Чудове місце, казкові краєвиди, гори. Я сам зі Сходу, ніколи не бачив гір. Так цікаво спостерігати за тим, що тут тепло, а гори в снігу. Ліс зеленіє, з’являються перші квіти, природа оживає. Отже, і ми будемо жити! Мені дуже сподобалось. Умови шикарні, затишні номери, смачна їжа, цікаві заняття. Тепер ми разом з побратимами не лише повоювали разом, а і відпочили. Ми дуже вдячні людям, які організували проведення заходу саме в цьому закладі, створили теплу душевну атмосферу, дуже допомогли розслабитися і відчути себе у безпеці, ці дні що ми провели в санаторії. Тепер чекаю відпустку, поїду додому більш спокійним і врівноваженим», – ділиться враженнями військовослужбовець Андрій.

Цей курс тривав декілька днів. Попереду відпустка додому і відновлення сил. Національна гвардія України забезпечує не лише медичну, а і психологічну підтримку військовослужбовців, яка також є складовою «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки», ініційованою першою леді Оленою Зеленською. Це допомагає людям швидше врівноважити свій стан та повернутися у стрій для захисту державного суверенітету і забезпечення громадського порядку у містах і селах України.

Національна гвардія України

Про Захід