Нацбанк ввів в обіг пам’ятну монету «Тримаймо стрій!»

Опубліковано:

24 лютого 2025 року Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету «Тримаймо стрій!», присвячену незламності українських військових. Це заклик до єднання на всіх найгарячіших ділянках протистояння, де триває боротьба України.

Ця пам’ятна монета символізує єдність, міцність та мужність наших захисників, які зі зброєю в руках вдень і вночі стоять на захисті нашої свободи. Завдяки відвазі українських оборонців наша країна долає всі випробування, і віра в перемогу залишається непорушною.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – «спеціальний анциркулейтед», маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – до 50 000 штук у сувенірному пакованні. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монети на дзеркальному тлі зображено українських захисників, які поєднали руки в колективному рукостисканні в колі єдності. Ця композиція підкреслює згуртованість перед боєм, готовність до захисту рідної землі.

На задньому тлі схематично зображено топографічну мапу місцевості з позначеними на ній лініями оборони і напрямками бойових дій, що візуально нагадують тризуб. Праворуч розміщено напис УКРАЇНА, номінал 5 та графічний символ гривні ₴, рік карбування 2025 і малий Державний Герб України. Ліворуч зазначено логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети продовжено тематику аверсу – зображені воїни, які впевнено йдуть уперед. У верхній частині монети півколом розміщено напис ТРИМАЙМО СТРІЙ та стилізовані зображення військового гелікоптера, літака і безпілотника, що уособлюють силу та міць українського війська. За спинами воїнів – надійний тил, представлений силуетами цивільних людей, які щоденно працюють, допомагають і донатять заради спільної перемоги.

Художник – Андрій Сагач.

Скульптори: Володимир Атаманчук, Анатолій Демяненко.

Пам’ятна монета є законним платіжним засобом на території України, приймається всіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для виконання платіжних операцій.

Реалізація пам’ятної монети Національним банком України, банками-дистриб’юторами, банками України іншим юридичним і фізичним особам розпочнеться з 24 лютого 2025 року та здійснюватиметься в міру її відвантаження Банкнотно-монетним двором Національного банку України.

Музей грошей Національного банку України

Про Захід