ГО «Щасливі діти» виклала у вільний доступ ігри про права людини, створені у межах однойменного проєкту.
Як відомо, на Закарпатті завершився тривалий міжнародний проєкт «Ігри з прав людини», який ГО «Щасливі діти» втілювала впродовж кількох місяців у співпраці з партнерськими організаціями з Польщі, Чехії та Словаччини.
Під час проєкту 20 молодих людей з усієї України у 4 групах під керівництвом та у супроводі менторів розробляли ігри про права людини. За цей час їм вдалося створити 4 різних тематичних гри:
- Праволандія – гра про права та обов’язки громадян України;
- Шлях до рівності – гра, акцентована на аспектах інклюзії;
- (По)за законом – гра про законодавства різних країн;
- Set the Right – гра про різні сфери права.
Презентація ігор днями відбулася в Ужгороді, на заході усі присутні могли ознайомитися з іграми, почути про їхні особливості та історії створення.
Наразі ігри вийшли обмеженим накладом. Утім в ГО «Щасливі діти» прагнуть, аби доступ до них мали усі зацікавлені.
Менеджерка проєктів Людмила Сюзева каже: ігри розробляли, зокрема, і з тим, щоб у подальшому вони могли використовуватися на уроках та лекціях із правознавства у школах та вишах, тим більше, що кожна гра розрахована на іншу вікову категорію.
Тож поки в організації шукатимуть можливості для подальшого тиражування ігор, «Щасливі діти» виклали їх для вільного скачування. Відтак будь-хто із зацікавлених може скачати для власного використання вподобані ігри у повній комплектації: ігрове поле, інструкцію для гри, картки з запитаннями.
Ігри доступні для скачування за посиланням.
Попри те, що проєкт завершився, команда так надихнулася результатами, що взялася за підготовку варіантів спрощеної електронної версії ігор. В них можна буде грати за допомогою смартфона. Щойно завершать роботу в цьому напрямку, поінформують додатково.
***
Проєкт « Ігри з прав людини: Активна молодь у боротьбі за права людини в регіоні V4+» реалізується ГО «Щасливі діти» у партнерстві з Education for Equality and Ecology – Edeqec, Be International, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin (PSAR) за підтримки International Visegrad Fund.
Проєкт співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського фонду. Місія фонду полягає у просуванні ідей сталого регіонального співробітництва в Центральній Європі.