Наслідки січневої негоди на Закарпатті: постраждало 55 населених пунктів, збитки – понад 69, 5 млн грн (Фото)

Опубліковано:

Заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк за дорученням очільника краю провів засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«У фокусі уваги – наслідки інтенсивних опадів 4-6 січня 2022 року. Мова про переливи паводковими водами окремих ділянок автомобільних доріг, підтоплення дворогосподарств, пошкодження об’єктів водного господарства та дорожньої інфраструктури», – зауважив Ігор Шинкарюк.

За його словами, під час негоди постраждали різні об’єкти у 55 населених пунктах 20 територіальних громад, загальна сума збитків становить понад 69 млн 600 тисяч грн.

За ці дні внаслідок підтоплення був призупинений проїзд на 2 маршрутах загального користування місцевого значення. Рух в обох напрямках повністю відновили.

«Загалом для ліквідації надзвичайної ситуації залучили 259 одиниць техніки, що дозволило вжити першочергових заходів реагування та відновити нормальну життєдіяльність населених пунктів.

Територіальним громадам і райдержадміністраціям необхідно проводити заходи, спрямовані на прогнозування можливих надзвичайних ситуацій, та розробляти відповідні плани реагування», – додав заступник голови облдержадміністрації.

Також на засіданні обговорили підготовку до пропуску льодоходу, паводків і весняних повеней. Днями в обласному центрі провели відповідні штабні навчання для представників органів управління та сил цивільного захисту.

Оскільки надзвичайні ситуації можуть призвести до порушень електро- та газопостачання, у закладах охорони здоров’я, що визначені для госпіталізації хворих на COVID-19, проведено перевірки та підтверджено забезпеченість медичних осередків гарантованим енергоживленням.

Окрім цього, комісія затвердила класифікації хімічно небезпечних об’єктів та адміністративно-територіальних одиниць Закарпаття.

До засідання долучилися представники профільних департаментів облдержадміністрації, РДА, територіальних громад, ГУ ДСНС, САД та Служби місцевих автомобільних доріг у Закарпатській області та інші.

Закарпатська ОДА

Про Захід