На Закарпаття йде похолодання – прогнозують до 20 градусів морозу (Відео)

Опубліковано:

У найближчий період на території Закарпаття прогнозується суттєве погіршення погодних умов (значне пониження температури повітря, значний сніг) внаслідок чого можливе ускладнення дорожнього руху, налипання мокрого снігу, падіння дерев, обрив ліній електропередач, знеструмлення населених пунктів.

Начальник Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Василь Манівчук зазначає:

“Із небезпечних явищ це посилення вітру в гірській частині, хурделиця, ожеледиця на дорогах. На 14 січня ми очікуємо, що надійде нова хвиля опадів, виключно зі снігом – набагато слабші будуть, ніж те, що відбувалося сьогодні, але вся область відчує проходження нового фронтального розділу. Найнижчі температури ми очікуємо в період з 15-18 січня, на рівнині в нічні години -10-11 градусів, а гірська частина близько -20 градусів, тому три дні будуть досить прохолодними, а вже починаючи з 20, 21 січня, якщо тенденція збережеться, ми очікуємо надходження теплої повітряної маси з Балкан, яка принесе нам різке потепління і опади на рівнині, однозначно, це дощ, за 3 дні різниця температури складе близько 20 градусів. Тобто від -10 в нічні години на рівнині до + 7-8 градусів в денні години ми будемо очікувати. Поки що тенденція така”.

У зв’язку з цим, в ОДА провели засідання оперативного штабу регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у режимі відеоконференцзв’язку з керівниками райдержадміністрацій, міськвиконкомів, виконавчих органів ОТГ.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу dsc_0519202101131044121.jpg

На засіданні вирішили райдержадміністраціям, міськвиконкомам, рекомендувати об’єднаним територіальним громадам, департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:

 • у період значного пониження температури повітря забезпечити організацію розгортання стаціонарних пунктів обігріву для надання допомоги людям, а саме обігріву, роздачі гарячої їжі, теплого одягу, взуття, тощо.
  Забезпечити:
 • утворення закладів із надання нічного або тимчасового притулку бездомним особам;
 • активізацію роботи з недержавними організаціями щодо надання тимчасового притулку бездомним особам;
 • належну роботу соціальних патрулів на вулицях населених пунктів (у тому числі в нічний час);
 • передбачення належних умов та створення додаткових ліжко-місць для тимчасового перебування громадян;
 • безперебійне функціонування закладів і установ соціальної сфери;
 • відвідування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, особливо у сільській місцевості, сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, для вжиття заходів із запобігання переохолодженню вдома;
 • встановлення та функціонування телефонних “гарячих ліній” для отримання інформації про осіб, які потребують допомоги у період сильних морозів.
 • забезпечити інформування населення через засоби масової інформації та соціальні служби щодо місць знаходження пунктів обігріву та допомоги, що в них надається;
 • формування резервного банку одягу, взуття для безпритульних осіб, роздачу гарячої їжі, теплого одягу, та взуття.

“Про Захід” та дані з наради від Закарпатської ОДА

Про Захід