Цьому сприяє період канікул у школах та садочках, адже у зоні ризику знаходяться діти, віком від 1 до 9 років. Лікарі радять вакцинувати малечу вчасно – це необхідно зробити два рази: в річному та шестирічному віці.
Спеціалісти заспокоюють: якщо раптом зроблена лише одна вакцина або виникли сумніви щодо імунітету проти кору, то можна провести процедуру ще раз і зайвим щеплення не буде. Та, незважаючи на значне зменшення хворих на кір, протиепідемічні та профілактичні заходи в області тривають.
Вікторія ТИМЧИК
завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Закарпатського лабораторного центру МОЗ України
Загальна кількість захворілих у 2019 році в області складає більше 2 000 осіб. Це є на 20 % менше, ніж минулого року, але ситуація ще далека до стабілізації. Ми можемо сказати, що наразі 30 000 дітей в області не мають жодної вакцини проти кору, 50 000 дітей не отримали свою другу дозу, тобто вони є неповністю захищеними. Потнціал кору в Закарпатській області є ще досить високим. . Кір – це високо контегіозне захворювання і єдиним методом профілактики, або як уберегти себе і перенести інфекцію в легкій формі є лише вакцинація.
Більше у відео УжІнформ: