На Закарпатті змагалися рибаки, у Львові знімають кіно, а на волинському озері живуть лебеді

Опубліковано:

Асоціація охорони природи та навколишнього середовища «PAPILIO» до Дня захисту дітей організувала в селі Велика Добронь змагання з рибальства. До турніру на місцевому рибальському господарстві долучилося 37 учасників.

У Львові ж, Львівський обласний осередок ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» започаткувала новий напрямок роботи – зйомки кіно. Зокрема, комедійного фільму, тривалістю 30 хвилин, про пригоди двох незрячих друзів.

Нову ідею осередку підтримало управління соціального захисту Львівської міської ради, а до знімального процесу долучилися режисер Андрій Сніцарчук та чимало львівських акторів і артистів (Роман Федоришин, Ярослав Нудик, Світлана Мелеш, Ярослав Киргач, Ігор Данчук, Марта Кулай, Роман Мартин, Олександр Чешеров та ін.

«У головних ролях – двоє незрячих чоловіків, яких режисер відібрав на кастингу серед осіб з інвалідністю по зору. Варто зауважити, що в кастингу брали участь не лише львівські, але й незрячі з інших областей України. Перемогу в кастингу здобули львів’янин Михайло Петрів та мукачівець Василь Човбан.

Зйомки фільму тривають, і до їх завершення залишилося відзняти найскладнішу сцену – політ головних героїв на парапланах. Очікуємо сприятливої погоди та оптимального вітру! І, звісно, презентації нової стрічки за участі інклюзивної команди – професійних акторів з різних театрів Львова та незрячих аматорів, які раніше могли лише мріяти про статус кіноакторів. А майбутнім глядачам наперед зауважимо, що цей фільм про незрячих не буде сумним та статичним. Навпаки, незабаром глядачі матимуть нагоду побачити інше життя людей з інвалідністю по зору – цікаве, насичене, сатиричне, змістовне, азартне, омріяне. Врешті, як у всіх!» – розповіла Оксана Потимко, керівниця Ресурсного центру Львівської політехніки, громадська діячка й радниця міського голови Львова.

До слова, за результатами зйомок першого фільму, де головні герої – тотально незрячі люди, режисер Андрій Сніцарчук має намір продовжити серію пригод двох незрячих друзів.

А га Волині в озері оселилися лебеді. Фото поділилася Larysa Klymyk у соцмережі facebook. “Оз.Чорне Велике, Шацьк. 24. 05. 21р”, – коротко підписала світлини.

Сьогодні Всесвітній день рудих, а іменини святкують Олександр, Сергій, Юрій, Ірина, Василь, Георгій, Аріна, Глікерія, Лукерія, Макар, Юхим.

Про Захід