Останні новини Політика Регіональні Новини

На Закарпатті захід з ознаками агітації провели у сесійній залі райради

У сесійній залі Рахівської районної зали представниці політичної партії «Європейська Солідарність» – кандидатки до обласної ради Іванна Климпуш-Цинцадзе та Ірина Мацепура, а також народна депутатка Ірина Геращенко 8 жовтня провели зустріч агітаційного характеру. Згідно з Виборчим кодексом, проводити агітаційні заходи у приміщеннях органів місцевого самоврядування – заборонено.

Як повідомив спостерігач ОПОРИ, 8 жовтня о 17:00 у будівлі Рахівської районної ради відбувся захід за участі народної депутатки України, кандидатки в депутати Закарпатської обласної ради Іванни Климпуш-Цинцадзе, нардепки Ірини Геращенко та обласної депутатки, кандидатки в депутати Закарпатської обласної ради Ірини Мацепури. Обидві згадані кандидатки балотуються до облради від “Європейської Солідарності”.

В афіші заходу, яку розмістили на сторінці «Європейська солідарність» Закарпаття 8 жовтня, також вказується, що подія відбудеться у приміщенні сесійної зали Рахівської районної ради. На афіші заходу також розміщений заклик голосувати за партію – «Обирай кращих! Обирай ЄС».

Під час заходу, серед іншого, звучала інформація про те, що зробила фракція «Європейська Солідарність» у парламенті останнім часом та чи зможуть представники партії на місцях «достукатися» до виборців.

«Для нас важливо, аби від нас пройшли люди, які в різних сферах мають досвід. Це те, про що Ірина говорила, поєднання цього досвіду, який є, із запалом, з енергією, з небайдужістю молодих людей, які мають свої ідеї, але ще не до кінця розуміють, яким методом їх можна реалізувати і в місцевому самоврядуванні. Мені дуже хочеться, щоб нам це вдалося. Дуже мені хочеться, щоб ми відчували, що в нас немає відірваності. Це теж була частина нашої проблеми, у нас не було такого близького спілкування між депутатами Верховної Ради та депутатами, які були на місцях. Мені важливо, щоб зараз ми мали цей зв’язок.(…) Для нас важливо, щоб ми були представлені на всіх щаблях. Те, що я йду на чолі списку в облраду – це не піар-хід, це зобов’язання займатися регіоном. Це – відповідальність за тих людей, які йдуть далі за тобою. Це очевидна надія, якщо є можливість отримати серйозну більшість в облраді, то тоді доведеться складати мандат ВРУ», – зазначила під час заходу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Агітаційні заходи у приміщеннях органів місцевого самоврядування заборонено згідно з Виборчим кодексом.

Комунікаційниця ОПОРИ намагалася отримати коментар представників політичної сили з цього приводу. Керівник секретаріату територіальної організації “Європейської Солідарності” Микола Сличко коментувати ситуацію телефоном відмовився. Комунікаційниця закарпатської ОПОРИ написала повідомлення Іванні Климпуш-Цинцадзе, Ірині Геращенко та на сторінку партії у фейсбуку. Однак на момент виходу матеріалу відповіді не отримала.

Відзначимо, депутатки провели подібні зустрічі з виборцями 8-9 жовтня й в інших містах області: Іршаві, Мукачеві, Тячеві, селищах Дубовому, Ясіня, Тарасівка. Однак у цих населених пунктах зустрічі відбувалися не у приміщеннях органів місцевого самоврядування, а у будівлі райспоживспілки, у будинку культури та на площах у центрі села і біля будинку культури.

З приводу можливого адміністративного порушення щодо агітації у забороненому місці – приміщенні органу місцевої влади – спостерігачі ОПОРИ написали звернення до поліції.

Відповідно до частини 15 статті 57 Виборчого кодексу України, забороняється використання приміщень, в яких розташовуються органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, для проведення заходів передвиборної агітації.

ОПОРА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 1 = 7