На Закарпатті зафікували випадок сказу у собаки

Опубліковано:

Відповідно звіту про дослідження патологічного (біологічного) матеріалу випробувального центру Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Закарпатській області від 28 жовтня, встановлено діагноз на сказ собаки с. Лозянський Міжгірської громади.

З метою координації заходів з локалізації та ліквідації сказу при Міжгірській ОТГ  проведено засідання ДНПК на якому було затверджено заходи з профілактики поширення та ліквідації сказу на території села Лозянський.

Ветеринарними спеціалістами Міжгірської районної лікарні ветеринарної медицини проводиться обстеження домашніх тварин у населеному пункті, які відповідно інструкції по сказу увійшли до зони нагляду. Станом на 01.11.2022 хворих чи підозрілих у захворюванні тварин на сказ не виявлено.

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ця хвороба входить у першу п’ятірку хвороб, спільних для людини і тварин, що наносять найбільший соціально-економічний збиток. Хвороба характеризується гострим перебігом, ознаками поліенцефаломієліту, за відсутності вчасного лікування абсолютною смертністю, через це щорічно гине понад 55 тисяч людей і більше 1 млн. тварин.

Епідемічна ситуація зі сказу в Україні залишається нестійкою.

Держпродспоживслужба в Закарпатській області

Про Захід