Останні новини Регіональні Новини Соціум

На Закарпатті з ознайомчим візитом перебувають координаторка системи ООН в Україні Оснат Лубрані та голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер (Фото)

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв сьогодні зустрівся з координаторкою системи ООН в Україні Оснат Лубрані (CША) та головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лоттою Сільвандер, які перебувають на Закарпатті з ознайомчим візитом.

Пані Лубрані розповіла, що координує роботу ООН в Україні, а також є гуманітарним координатором щодо подій на сході нашої держави. Зазначила, що вже 2 роки на посаді, але досі не була в нашому регіоні, певною мірою спонукала до поїздки епідемія COVID-19, яка змусила змінити пріоритети та підходи. Закарпаття було цікавим їй як найменша область, де найбільше різноманіття – проживають найбільше національностей, область сусідить із найбільшою кількістю держав Європейського Союзу.

Гостя акцентувала, що події на сході наштовхують на думку: різноманіття іноді розділяє, тому на Закарпатті її цікавлять не лише існуюча та перспективна співпраця, а й ситуація з дотриманням прав людини, інклюзією, питання ромської громади, навчання для представників національних меншин.

Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що з питаннями навчання представників нацменшин, полікультурністю загалом – проблем немає, працюють щодо інтеграції в суспільство із ромською громадою. «Наше завдання – належне медичне забезпечення та освіта для ромських дітей, щоб вони вчилися в школі, здобували фах, – сказав Богдан Євстафійович. – Ці та інші питання вирішуємо, зокрема, і через діалог із ромськими лідерами, які входять до Координаційної ради, у міській раді двоє депутатів представляють інтереси цієї громади».

За підсумками спілкування представниця ООН відзначила, що для них важливе налагодження співпраці з муніципалітетами, мало хто на місцях так серйозно, як в Ужгороді, намагається через конструктивний діалог вирішувати питання ромського населення.

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер зазначила на зустрічі, що ознайомлюється з перспективами для співпраці ЮНІСЕФ з Ужгородом та регіоном, інформує пресслужба міськради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + 2 =