На Закарпатті з’явиться сучасний сміттєпереробний комплекс європейського зразка

Опубліковано:

Про таку перспективу сьогодні ішлося у ході робочого візиту делегації Закарпатської обласної ради до італійського регіону Умбрія.

Зокрема представники делегації на чолі з головою облради Романом Сарай провели зустріч із директором компанії “Гесену груп” Лучано П’янчетті.

За словами пана Лучано, “Гесену груп” — компанія, що спеціалізується, серед іншого і на переробці сміття та має досвід роботи понад 40 років. Зараз у складі компанії працює 14 підприємств в різних напрямках (забір сміття, сортування, переробка, вороблення енергії, проектування і будівництво заводів).

У ході зустрічі директор заводу розповів, що регіон Умбрія, який знаходиться у центрі Італії, це регіон Італії, як і Закарпаття, вкритий горами. Тобто географія цього регіону та нашої області дуже схожа і досвід роботи компанії у такій місцевості, як наш край, є.

Крім технологічного процесу, компанія має і соціальну складову: креативно працює над пропагандою відповідального збору та сортування сміття. Для цього залучає митців та відомих громадських діячів регіону. Тож усі сміттєзбиральні машини “Гесену груп” прикрашені малюнками на тематику збереження навколишнього середовища…

Після офіційної зустрічі делегація відвідала сміттєпереробний завод компанії, що розташований на околицях Перуджі. Його локація дозволяє уникати незручностей для жителів міста через роботу заводу. Тут щороку переробляють понад 100 тисяч тон відходів.

Наприклад, на заводі, який за грантові кошти будується у селі Яноші Берегівського району, потужність менша приблизно, утричі…
До слова, згідно з європейським законодавством у галузі охорони навколишнього середовища, компанії, які зберігають біологічне сміття, зобовʼязані обслуговувати такий полігон протягом 40 років після його закриття до його повної рекультивації й озеленення.

У підсумку зустрічі вирішено створити робочу групу з підготовки співпраці з компанією “Гесену груп” з метою спорудження у Закарпатті схожого заводу на одній із чотирьох запропонованих українською стороною локацій.

У складі делегації Закарпатської облради на цій локації також перебували перший заступник голови облради Андрій Шекета, перший заступник голови Закарпатської ОВА, депутат облради Мирослав Білецький та депутат облради Іван Синетар.

Пресслужба Закарпатської облради

Про Захід