Косметологиня Наталя Чіпко залишила рідну Одесу і почала своє життя спочатку в Мукачеві. Вимушена переселенка раз у місяць безкоштовно надає свої послуги у “Безбар’єрному салоні”.
Три місяці тому косметологиня Наталія Чіпко доєдналася до благодійного проєкту “Безбар’єрний салон”. Зініціювала його в Мукачеві ГО “Безбар’єрне Закарпаття”. За словами голови організації Руслана Проценка, головна ідея проєкту — раз у місяць безоплатно надавати послуги майстрів манікюру, педикюру, перукарів, та косметологів маломобільним людям, та тим, кому такі послуги недоступні через брак грошей. До маломобільних майстри приїжджають додому.
“Коли побачила цей проєкт, я прямо обривала Руслану з громадської організації телефон, що я хочу брати участь у цьому, що мені це цікаво”, — розповіла косметологиня Наталя Чіпко.
Наталя розказує, що про проєкт дізнається все більше людей і зараз уже не вистачає майстрів.
“От в цьому місяці у мене вже було прохань на два дні. Зараз я це роблю за свій кошт: і кабінет оплачую, і процедури усі (від 50-70 гривень собівартість). Це все я сама оплачую. Один день можу, більше не можу”, — додає Наталя Чіпко.
Серед клієнтів Наталії у “Безбар’єрному салоні” вимушена переселенка із Слов’янська Донецької області Тамара. Жінка проживає у Мукачеві з 2022 року.
“Про “Безбар’єрний салон” я дізналася через інтернет. У Facebook підписалася і користуюся послугами. Я вже була у подолога, робила педикюр. Тепер дійшла черга до косметолога. Після того, як побувала у цих салонах почуваюсь як балерина після прем’єри: легко дихати, ходити”, — ділиться своїми враженнями Тамара.
Косметологиня Наталя Чіпко теж вимушена переселенка. У Мукачево приїхала у липні 2022 року. Каже, відразу взялася волонтерити, до роботи змогла повернутися у січні 2024-го, після того, як отримала два гранти від громадських організацій на купівлю необхідного інвентаря та базової косметики.
“Мені було страшно починати все спочатку. Коли тобі 40+ років, у тебе все в житті установлено, то починати щось заново, із зони комфорту виходити непросто. Мало що війна, так ще нову діяльність починати, бо це досить таки масштабно: відкриватися, то це було дуже стресово”, — розповідає Наталя Чіпко.
За першою освітою Наталя філолог, каже вчитися косметології почала у 26 років. Відтоді уже 18-й рік практикує.
“Коли я приїхала на Закарпаття, я бачила, що мені та іншим переселенцям дуже допомагало місцеве населення, організації різні нас підтримували. Так, як і мені допомогли, то я хотіла допомагати далі людям теж. Волонтерська діяльність мені завжди була близька по серцю. І до війни у нас завжди були проєкти, де ти можеш чимось допомагати. Коли в тебе в житті все добре (я завжди так налаштована, що в мене в житті все добре), то ти хочеш трошки цього передати іншим”, — згадує Наталя Чіпко.
Дізнатися більше про роботу “Безбар’єрного салону” і подати заявки на наступні візити до майстрів можна на сторінці ГО “Безбар’єрне Закарпаття” у Facebook.
Повідомляє Суспільне Закарпаття