На Закарпатті вручили державні нагороди рідним полеглих прикордонників

Опубліковано:

НА ЗАКАРПАТТІ ВРУЧИЛИ ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ РІДНИМ ПОЛЕГЛИХ ПРИКОРДОННИКІВ

Державну відзнаку – орден «За мужність» ІІІ ступеня – вручили батькам, дружинам і дітям полеглих прикордонників Олександра Шімона, Василя Сідуна, Олександра Анталика та Сергія Шикули. Захисники загинули під час виконання бойових завдань на Донеччині.

Олександр Вікторович Шімон народився 22 квітня 2002 року в селі Гукливий Закарпатської області. У травні 2021 року юнак був призваний на строкову службу у ДПСУ. У липні 2023 року він вирішив приєднатися до бойового підрозділу та вирушив разом з побратимами на захист України на Бахмутський напрям. Прикордонник загинув внаслідок ракетного удару, який росіяни завдали по 6 вересня 2023 року населеному пункту Костянтинівка.

Василь Васильович Сідун народився 23 липня 1986 року в місті Ужгород. У квітні 2022 року він був призваний по мобілізації та призначений для проходження служби в Чопський прикордонний загін. У жовтні 2022 року прикордонник у складі зведеного підрозділу вперше вибув в зону ведення активних бойових дій. У липні 2023 року солдат Василь Сідун вдруге вибув для виконання бойових завдань на Бахмутський напрям.
27 серпня 2023 року ворог завдав масованого удару по позиціях, які тримали прикордонники. Бій тривав майже дві години. У результаті обстрілу Василь Сідун отримав поранення, не сумісні з життям.

Олександр Васильович Анталик народився 18 травня 1984 року в селі Худльово, що на Закарпатті. 25 серпня 2022 року Олександр Васильович був призваний на військову службу по мобілізації та направлений у Чопський прикордонний загін. У липні 2023 року солдат Олександр Анталик у складі зведеного підрозділу вибув на Бахмутський напрям, де стійко та рішуче боровся за свободу та незалежність своєї країни. 14 вересня під час руху на вогневу позицію разом з побратимами потрапив під масований артилерійський обстріл та отримав смертельні осколкові поранення.

Сергій Васильович Шикула народився в селі Мокра Закарпатської області 17 липня 1981 року. З 2015 по 2017 рік проходив військову службу у підрозділах Чопського та Краматорського прикордонних загонів.
22 вересня 2022 року Сергій Васильович був прийнятий на військову службу за контрактом. У липні 2023 року сержант Сергій Шикула у складі зведеного підрозділу вирушив на захист України для виконання бойових завдань на Бахмутський напрям, де разом побратимами знищував агресора.
28 серпня 2023 року прикордонник разом з побратимами виконував завдання з евакуації пораненого з вогневої позиції. Група потрапила під ворожий мінометний обстріл. У ході виконання бойового завдання Сергій Шикула отримав численні осколкові поранення, не сумісні з життям.

Державні нагороди рідним Героїв вручили заступники начальника Чопського та Мукачівського прикордонних загонів. До могил полеглих захисників поклали квіти та вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.Світла пам’ять та вічна слава Героям-прикордонникам!

Західне-регіональне управління Держприкордонслужби України західний кордон

Про Захід