На Закарпатті відзначають День ромів

Опубліковано:

8 квітня Закарпаття разом з усім світом відзначає Міжнародний день ромів. Це свято не лише представників громади, а й усіх поціновувачів її унікальної культури.

З цієї нагоди в атріумі обласної військової адміністрації відкрили благодійну виставку картин митця Тиберія Йонаша та його учнів художньої школи «ROM-ART». На експозиції представили 30 яскравих полотен, на яких зображені роми у традиційному вбранні, сцени їхнього побуту та життя, а також мальовничі пейзажі нашого краю. Частину коштів з продажу робіт передадуть на потреби ЗСУ.

Представників ромської громади краю привітав Віктор Микита – голова Закарпатської ОДА. Він підкреслив, що для нашого регіону надзвичайно важливо всебічно підтримувати та розвивати всі національні спільноти.

💬 «Знаково, що сьогодні роми є активними учасниками суспільного життя нашої країни та області. Зі зброєю в руках вони захищають Україну, волонтерять, підтримують вимушених переселенців, працюють в органах державної влади та місцевого самоврядування. Окрім цього, зберігають і примножують свою багату та унікальну культуру й доводять, що єдність у розмаїтті можлива», – наголосив очільник Закарпаття.

Під час урочистостей керівництво Закарпатської області й департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА нагородило лідерів та активістів ромської спільноти.

Зокрема, за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у справу захисту та інтеграцію в українське суспільство ромської національної меншини, активну громадянську позицію та з нагоди Міжнародного дня ромів спільною відзнакою обласної ради та ОВА – нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття» – нагородили депутата Ужгородської міської ради Мирослава Горвата.

Закарпатська ОВА

Про Захід