На Закарпатті відбувається фінал Всеукраїнської олімпіади

Опубліковано:

Змагання триватимуть упродовж 9-12 квітня. За звання найкращих в Ужгороді будуть боротися 32 учнів 9-11 класів із Закарпатської, Одеської та Чернівецької областей.

Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита разом з представниками дипломатичних місій привітали учасників, учителів і журі олімпіади.

«Мовне розмаїття – одна з основ європейської культури, основоположна цінність цивілізованого світу. Тож знаково, що саме наш мультинаціональний регіон сьогодні став безпечним і спокійним майданчиком для учасників з різних областей країни. Завдяки Збройним силам ми продовжуємо розвивати освіту й підтримувати нашу талановиту молодь, яка пришвидшує євроінтеграцію України», – наголосив Віктор Микита.

Очільник області підкреслив, що саме за ініціативи департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА цьогоріч уперше на всеукраїнському рівні започаткована олімпіада зі словацької мови та літератури.

Успіхів та перемоги учасникам також побажали Надзвичайний і Повноважний Посол Румунії в Україні Александру Віктор Мікула, консул Румунії в Солотвині Граціан-Флорін Пирву, консул Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород Ласло Куті та заступниця Генерального консула Словацької Республіки в м. Ужгород Габріела Станкова, заступниця директора з операційної діяльності Малої академії наук України Олена Квачевська та інші.

У складі журі фінального етапу змагань – викладачі філологічного факультету та факультету іноземної філології Ужгородського національного університету, Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ, Фахового коледжу інституту й найкращі вчителі-предметники області.

Цього року в олімпіаді з румунської мови і літератури беруть участь 12 школярів, угорської – 10 та словацької – 8.

Закарпатська ОВА

Про Захід