Події Регіональні Новини

На Закарпатті в суд передано 84 “корупційних” справ

Низка топ-посадовців-корупціонерів наразі під слідством, інформує прокуратура Закарпатської області.

За 11 місяців 2019 року, за результатами спільної роботи прокурорів, співробітників СБУ, поліції,  ДБР та, до серпня 2019 р. – УЗЕ, до суду скеровано 84 обвинувальні акти у корупційних злочинах. Крім того, триває слідство ще у 14 аналогічних провадженнях, 7 з яких – за повідомленими підозрами у отриманні неправомірних вигод. 

Упродовж цього року на Закарпатті, спільними напрацюваннями правоохоронців  зібрано докази щодо ймовірної корупційної діяльності ряду топ-посадовців області.

У значній частині справ обвинувальні акти затверджені і провадження наразі слухаються у судах області. Зокрема, мова йде про обвинувачення стосовно керівництва обласних управлінь лісомисливського господарства, Держгеокадастру, Держрибагенства, начальника одного з управлінь Закарпатської  ОДА, головного лікаря Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру, митників, прикордонників, працівників поліції та інших.

Крім того, повідомлено про підозри і триває слідство у провадженнях стосовно колишнього начальника Закарпатської митниці ДФС, директора Державного архіву Закарпатської області, керівника сектору Головного управління Державної міграційної служби, начальника міжрайонного Управління водного господарства Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Державного агентства водних ресурсів України, начальника відділу екологічної інспекції в Закарпатській області, керівника відділу освіти однієї з райдержадміністрацій області та  ряду інших чиновників, оскільки перелік цих посад, є далеко не вичерпним.

Із усіх винесених судами цьогоріч вироків у корупційних злочинах, у 17 випадках такі набрали законної сили. Тут мова йде про покарання у вигляді штрафів. Ще у 3 вироках, призначено покарання у вигляді реального позбавлення волі, але усі вони оскаржені обвинуваченими. Це небагато, але можна, звичайно, відзначити певний прогрес, оскільки упродовж останніх років такі взагалі не виносились.

Але й три вироки – це не той результат, на який працює прокуратура, хоча, як сьогодні, так і рік, два чи п’ять тому, громадськість цікавить тільки реальні результати.

Тож закликаємо закарпатців, звичайно, найперше – не давати і не брати хабарі, але крім цього – не побоятись офіційно заявити про корупцію, надати покази правоохоронцям і піти свідчити до суду.

Як показує практика, тільки спільними зусиллями можна досягти визначних результатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 2 =