На Закарпатті у 59 працівників харчоблоків закладів освіти виявили стафілокок

Опубліковано:

На виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 07.10.2021 № 15 «Щодо організації проведення позачергових обстежень працівників харчоблоків закладів освіти, дитячих закладів оздоровлення і відпочинку, дитячих будинках-інтернатах у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації»  фахівцями ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» з 11.10.2021 розпочалась відповідна робота. Проаналізовано епідситуацію на кожній територіальній одиниці та визначено перелік закладів освіти підвищеного епідемічного ризику та погоджено з відповідними органами.

Станом на 05 листопада проведено раптові обстеження 278 закладів освіти, в т.ч. 165 закладів дошкільної освіти, 105 закладів загальної середньої освіти та 8 закладів інтернатного типу. Обстежено всього 757 працівників харчоблоків, з яких позитивні результати лабораторних досліджень на носійство золотистого стафілококу виявлено в 59 працівників, в т.ч.:

  • 32 позитивних проб у працівників закладів дошкільної освіти  Мукачіського, Виноградівського, Ужгородського, Тячівського, Іршавського, Воловецького та В.Березнянського районів;
  • 24 позитивні проби в працівників закладів загальної середньої освіти Хустського, Ужгородського, Тячівського, Виноградівського, Мукачівського, Свалявського та Перечинського районів);
  • 3 – в 2-х працівників закладів інтернатного типу Ужгородського району та 1 у Свалявському районі.
  • Наразі ще тривають дослідження 40 зразків, відібраних у працівників харчоблоків.

Про всі виявлені відхилення від норм  проінформовано відповідні територіальні підрозділи з питань освіти та охорони здоров’я райдержадміністрацій та виконкомів рад територіальних громад та територіальні управління і відділи Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області для відповідного реагування в межах повноважень.

Робота щодо запобігання та зниження рівня харчових отруєнь серед дітей в закладах освіти на виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 07.10.2021 № 15 продовжується.

Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Про Захід