Відео Здоров'я Регіональні Новини

На Закарпатті три райони можуть потрапити до червоної зони (Відео)

Епідемічна ситуація на Закарпатті залишається напруженою, а в деяких регіонах навіть критичною. За останній тиждень фахівці продовжують фіксувати добові рекорди захворюваності на COVID-19. Лише за добу 20-го жовтня на коронавірус захворіли 156 закарпатців. Наразі у краї активно здійснюють ПЛР-тестування, всього таких тестів із початку епідемії закарпатськими лабораторіями проведено понад 100 тисяч.

Вікторія ТИМЧИК – завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань ЗЛЦ

«Наразі найвища інтенсивність епідпроцесу спостерігається в чотирьох адміністративних територіях нашої області. Це місто Ужгород, Ужгородський район, Перечинський і Великобезнянський райони. Саме на цих адмінтериторіях найбільше активних випадків. І якщо така інтенсивність процесу не зменшиться то ці адмінтериторії мають усі шанси потрапити до червоної зони.»

Медики щодня звертаються до закарпатців щодо необхідності більш відповідально ставитися до карантинних вимог. Також фахівці повсякчас акцентують: елеметарні правила та засоби індивідуального захисту значно дешевші, ніж за ті витрати, які несуть хворі на  COVID-19. Однак, обласна комісія ТЕБ та НС була змушена прийняти рішення про розширення ліжкового фонду лікарень краю.

Ольга ЧЕМЕТ – в.о директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА

«В кожній лікарні, яка на сьогодні вже законтрактована ковід пакетом і визначена як лікарня яка надає медичну допомогу хворим на ковід – ліжковий фонд розширюється. Відповідно ми матимемо близько 1350-1400 ліжкового фонду, який буде виділений для надання медичної допомоги хворим на ковід.»

Також прийняте рішення щодо маршрутизації ковідних пацієнтів. Це означає: якщо хворий у місті свого проживання не може бути госпіталізований через заповненість ліжок, то у такому випадку його госпіталізують у інший медичний заклад, де транспортування для госпіталізації займатиме не більше 60 хвилин.

Ольга ЧЕМЕТ – в.о директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА

«Я вкотре, вже не звертаюся а прошу жителів області, змінити свою поведінку щодо оточуючих. Елементарними правилами, які рекомендовані у цей епідемічний період, вони мінімізують можливості зараження оточуючих, особливо тих осіб які страждають хронічними неінфекційними захворюваннями і є дуже чутливими до цього вірусу. Перегляне будь ласка свою особисту поведінку.»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 53 = 61