На Закарпатті судитимуть підприємця, який заволодів коштами на ремонті доріг

Опубліковано:

Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо підприємця за фактами організації заволодіння чужим майном і підроблення офіційних документів, а також легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 27 ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 209 КК України).

За даними слідства, обвинувачений, який також є діючим депутатом однієї з районних рад Луганської області, розробив механізм протиправного заволодіння коштами з державного та місцевого бюджетів, виділеними для ремонту автомобільних доріг в Закарпатській області. Він завдав таким чином збитки на 9,5 млн грн.

Будучи директором фінансово-промислової групи, чоловік у той же час мав вплив на ряд інших суб’єктів господарської діяльності. У їхніх документах він зазначав себе головним бухгалтером і забезпечував ведення фінансових питань одними й тими ж особами.

Підприємець організував схему, за якою товариства брали участь у публічних закупівлях, подаючи тендерну пропозицію із заниженою вартістю. Обсяги виконаних робіт із поточних чи капітальних ремонтів на відрізках доріг Хустщини та Іршавщини підрядник завищував. Це було відображено у фальсифікованій звітній документації.

Одержані від оборудки кошти шляхом фіктивних фінансових операцій перераховували на розрахункові рахунки пов’язаних осіб, обертаючи таким чином у власність підприємця та його близьких родичів.

Встановлено також, що обвинувачений за рахунок незаконно отриманих бюджетних коштів придбав у власність товариства автомобіль «Mercedes-Benz» GLS 400 за понад 4 млн грн. Згодом авто перереєстрували на його дружину. За клопотанням правоохоронців зараз воно знаходиться під арештом.

Досудове розслідування здійснювали слідчі СУ ГУ Нацполіції Закарпаття за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області ДСР НПУ та УСБУ в Закарпатській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

Про Захід