На Закарпатті стартує сезон полювання

Опубліковано:

На початку серпня в межах мисливських угідь Закарпатської області стартує сезон полювання на диких птахів, який триватиме до листопада 2020 року. Встановленими днями для полювання на пернату дичину є субота, неділя, а на дичину, вирощену на фермах та випущену в угіддя під постріл, додатковим днем полювання є середа.
Полювання буде дозволено на качок, лиску, норця великого, куликів сіру гуску, на голубів (крім голуба-синяка).
Відповідно до статті 14 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» для проведення полювання мисливцям необхідно мати наступні документи:
– посвідчення мисливця;
– щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень права полювання з відміткою про сплату державного мита;
– дозвіл на добування мисливських тварин (ліценція, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл);
– відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;
– паспорт на собак мисливських порід.
Вищезазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, а також транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль.
Нагадуємо, що відповідно до статті 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» з метою раціонального використання мисливських тварин, охорони диких тварин заборонено полювати з не мисливської (у тому числі військової) вогнепальної, пневматичної та іншої стрілецької зброї, а також нарізних вкладок, напівавтоматичної або автоматичної зброї з магазинами більш як на два патрони.
За порушення правил полювання без добування дичини ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність у вигляді попередження або штрафу на громадян від 102 до 1020 грн., і на посадових осіб від 510 грн. до 1530 грн. А у разі добування дичини з порушенням правил полювання – від 1020 грн. до 2040 грн. штрафу та сплати збитків за кожну добуту тварину чи птаха, у розмірі, передбаченому таксами нарахування збитків. Зокрема, за незаконне добування або знищення птахів нараховуватимуться такі збитки за 1 особину:
– гуси, куріпка сіра – 2 тис. грн.;
– голуби, качки, кулики, лиски, перепілка – 1 тис. грн.
У 5 разів збільшено такси за кожне знищене чи пошкоджене штучне гніздо птахів.
Крім того, знаряддя добування та все добуте підлягатиме конфіскації.
В той же час, кожен мисливець, йдучи на полювання має пам’ятати та суворо дотримуватися вимог техніки безпеки у поводженні з вогнепальною зброєю, інфорумє Державна екоінспекція у Закарпатській області.

Про Захід