На Закарпатті стартує проєкт “FloodUZH” (Фото)

Опубліковано:

Сьогодні в Ужгороді провели стартову конференцію проєкту FloodUZH – «Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж».

Проєкт розрахований на 3 роки і виконується у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Передбачається використання сучасних інформаційних технологій для управління паводковими ризиками та засухами у спільному транскордонному басейні річки Уж.

На відкритті Стартової конференції начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Олег Кисіль наголосив, що до цього проекту 4 роки проводили напрацювання, він технічно складний і стосується насамперед Ужгорода, де передбачено найбільше заходів, але також і Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського районів. Планується також поширення кращих здобутих практик на інші регіони Закарпаття.

Основні проблеми території басейну Ужа, а це – 2750 квадратних кілометрів в Україні та Словаччині: паводки, які бувають у будь-яку пору року, завдають значних екологічних та господарських збитків, водночас виникає аномальна нестача протягом тривалого періоду води під час посух, що призводить до багатьох проблем, зокрема і погіршення якості води.

Партнери проєкту – Словацьке водогосподарське підприємство, Банська Штявніца, Словаччина; Ужгородське міжрайонне управління водного господарства (УМУВГ), Управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради; Громадська організація «ЕКОСФЕРА».

Попередній керівник басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, технічний експерт проєкту Володимир Чіпак презентував план заходів, що передбачається реалізувати в Ужгороді, а також попередні напрацювання, які і стали передумовами для підготовки спільного проєкту.

Проєктом передбачено кілька груп заходів: збір даних та розробка цифрових моделей рельєфу, моделювання та картування загроз та ризиків затоплення згідно з вимогами директив ЄС, напрацювання робочого проекту та комунікація – семінари, круглі столи, громадські слухання тощо. Планується вивчення біорізноманіття заплави річки в межах обласного центру, аерофотозйомка території басейну річки, розробка проєктно-кошторисної документації для будівництва регуляційної споруди в Ужгороді у Боздоському парку з узгодженими зі словацькою стороною експлуатаційними правилами, поліпшення гідрологічного режиму, удосконалення управління паводковими ризиками.

Оскільки проєкт стартував, розпочали перші заходи у його рамках, зокрема оголошено процедури закупівель на розробку цифрової моделі рельєфу, проводяться топогеодезичні роботи.

Пресслужба Ужгородської міської ради

Про Захід