На Закарпатті стається щороку понад 2700 мозкових інсультів

Опубліковано:

І тільки поодинокі пацієнти звертаються своєчасно по допомогу, інформує Закарпатський ОЦЗ.

Втрачений час – це втрачене здоров’я та можливість мінімізувати руйнівні наслідки інсульту. Адже в арсеналі медиків є препарат, який здатен зупинити розвиток хвороби, якщо його ввести у термін до 2-4 годин з початку перших проявів інсульту. Вартість однієї ампули “актилізе” становить близько 12-12,5 тисяч гивень. Одному пацієнту потрібно дві ампули. І все це є абсолютно безкоштовно (!!!) в чотирьох інсультних центрах Закарпаття. Потрібно тільки своєчасно викликати “швидку” і обов’яково запам’ятати час коли проявилися перші ознаки інсульту.

29 жовтня, – Всесвітній день боротьби з інсультом. Це – щорічний захід, який було започатковано в 2006 році Всесвітньою організацією інсульту (WSO).За даними ВООЗ у результаті інсульту помирають 6,7 мільйона чоловік у рік в усьому світі. На судинні захворювання припадає більше половини смертей, причому, якщо нещодавно інсульт зустрічався, в основному, у пацієнтів старше 55-60 років, то зараз близько третини випадків припадає на осіб у працездатному віці (30-40 років).

Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров’я, соціального забезпечення, економіку та все суспільство.

В Україні цереброваскулярні захворювання є причиною смертності № 2 (100–110 тис. смертей, близько 14 % від всіх померлих), щороку стається 100–110 тис. інсультів (понад третина з них — у людей працездатного віку), 30-40 % хворих на інсульт помирають впродовж перших 30 днів і до 50 % — впродовж 1 року від початку захворювання, 20-40 % хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5 % первинної інвалідності), і лише близько 10 % повертаються до повноцінного життя.

При навіть малій підозрі на інсульт необхідно негайно звернутись по екстрену медичну допомогу. Пацієнти з симптомами інсульту повинні бути без зволікання доставлені в найближчий медичний центр з відділенням гострих порушень мозкового кровообігу (інсульту), в якому виконується екстрена терапія. Пацієнти з давністю симптомів інсульту в межах трьох годин повинні бути оглянуті і транспортовані в першу чергу.

Симптоми інсульту:

М – мовлення. Раптове порушення мови або людина не може дати відповідь на питання.

О – очі. Раптова втрата зору чи чіткого бачення очима.

З – запаморочення. Запаморочення або втрата рівноваги.

О – обличчя. Поява асиметрії під час мовлення на обличчі

К – кінцівки. Оніміння або раптова слабкість

Про Захід