На Закарпатті пройде фестиваль «Інтерлялька-2022»

Опубліковано:

1-4 жовтня в Ужгороді проведуть фестиваль для дітей «Інтерлялька-2022», повідомили на брифінгу в обласній військовій адміністрації.

«У країні триває війна, і цей фестиваль є культурним фронтом: чим більше ми пропагуємо українське театральне мистецтво, тим більше заявляємо про себе на весь світ. Приємно, що захід заснував саме на Закарпатті наш театр ляльок “Бавка”», – зазначив директор департаменту культури, національностей та релігій ОВА Євген Тищук.

Як розповів директор-художній керівник Закарпатського академічного обласного театру ляльок «Бавка» Мирослав Петій, цьогоріч фестиваль пройде в онлайн-форматі:

«Це новий досвід для нас, адже традиційно захід проводили на базі театру за участі багатьох театралів України та з-за кордону. Усі вистави покажуть на сайті театру (bavka.com) і сторінках у соцмережах».

В Ужгороді такий івент проведуть уже увісімнадцяте. Цього року в ньому візьмуть участь 17 колективів, роботи оцінюватиме професійне журі.

«В Україні багато фестивалів, серед них 17 – лялькових, але найперший зародився в Ужгороді у 1990 році. “Інтерлялька” цікава тим, що завжди відкривала дорогу нашим театралам за кордон. Фестиваль пройшов великий етап розвитку до поетичного українського театру», – зазначив голова журі, засновник кафедри акторського мистецтва та режисури театру ляльок Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого Леонід Попов.

Закарпатська ОВА

Про Захід