На Закарпатті під час робіт у теплиці ногу чоловіка намотало на фрезу мотоблоку (Фото)

Опубліковано:

«Під час оранки в теплиці ногу чоловіка намотало на фрезу мотоблоку. Він стікає кров’ю» – тривожний дзвінок поступив на «103» із с. Шенборн, що на Мукачівщині.

Фельдшерська бригада із с. Дерцен (фельдшер Алла МОЧАР, водій Іван КУВШИНОВ) домчала до пацієнта за кілька хвилин. У 26-річного юнака права кінцівка потрапила у фрезу мотоблоку, була потрощена в кількох місцях і затиснута поміж металевими деталями агрегату. Фельдшерка двома турнікетами зупинила кровотечу і викликала на допомогу  лікарську бригаду та  рятувальників ДСНС. Травмований перебував у свідомості, в шоковому стані, але звільнитися з металевих «пазурів» не міг: нога була буквально намотана на зуб’я мотоблоку.

Друга бригада медиків (лікар Володимир МАКУСІЙ, фельдшер Марина МЕЛЛЕШ , водій Василь ГЕЛЕТЕЙ) надавала допомогу потерпілому вже за кілька хвилин після виклику – проведено комплексне знеболення, підключені інфузійні розчини… Після звільнення пошкодженої кінцівки (рятувальники розрізали фрезу та сам мотоблок спецінструментом) пацієнта поклали на ноші, зафіксували ногу надувними шинами і транспортували до Мукачівської ЦРЛ. Зараз пацієнт перебуває в реанімаційному відділенні, його стан стабільний.

«103» НАГАДУЄ:

Мотоблок є «пішохідним трактором», який керується оператором за допомогою рульових штанг та розміщених на них органів керування. Така система управління при виконанні сільськогосподарських робіт пов’язана із НЕБЕЗПЕКОЮ ТРАВМУВАНННЯ. Особливо небезпечні роботи із активними знаряддями, наприклад фрезами, ротаційними боронами, мульчерами тощо. При використання задньої передачі МОЖЛИВИЙ НАЇЗД НА ОПЕРАТОРА, що загрожує його життю та здоров’ю.

Кожному, хто працює з мотоблоком, потрібно ретельно вивчити правила безпечної експлуатації та неухильно дотримуватися всіх вимог безпеки.

103 Закарпаття

Про Захід