В Ужгороді стартував новий театральний фестиваль

Опубліковано:

У Закарпатському академічному музично-драматичному театрі імені братів Шерегіїв стартував перший фестиваль актуальної драматургії «Драма сьогодення».

Перед показом вистави з вступним словом виступили директор-художній керівник театру Рудольф Дзуринець та директор департаменту культури Закарпатської ОДА-ОВА, заслужений артист України Євген Тищук. Вони привітали глядачів з відкриттям нового театрального дійства та подякували Збройним Силам України за захист, мирне небо над головою та можливість творити і проводити заходи в умовах повномасштабного вторгнення.

Розпочав фестивальну програму Мукачівський драматичний театр спектаклем за мотивами однойменної повісті класика єврейської літератури Шолом-Алейхема «Тев’є-молочник». Режисер-постановник – Юрій Крилівець.

Головний герой вистави – простий трудівник-єврей із патріархальними поглядами на життя та віру, який звик у поті чола заробляти свій хліб. Все нове вривається в його будинок через дочок, чиї погляди на життя вже й не такі жорсткі, і це батькові не просто сприйняти.

До всіх цих проблем додаються наступаючі часи єврейських погромів у російській імперії, які змушують його сім’ю покинути землю, на якій він народився та жили його предки. Однак, Тев’є знаходить у собі достатньо сил, якщо не зрозуміти, то, принаймні, інстинктивно прийняти те, що відбувається на його очах, і зберігати людську гідність по відношенню до своїх дітей і людей, що живуть поруч із ним, у чому йому допомагає почуття гумору та самоіронії.

На завершення показу Рудольф Дзуринець вручив режисеру Юрію Крилівцю та колективу подяку за участь у фестивалі.

А перед показом спектаклю у холі ліричними мелодіями глядачів зустрічав оркестр театру під керівництвом головної диригентки Анастасії Жужкової.

Протягом фестивалю проводиться збір коштів на підтримку військових.

Нагадують програму фестивалю:
– 14 травня – «Це все вона» за п’єсою Андрія Іванова, в головній ролі – Римма Зюбіна й Олег Коркушко (мала сцена, 16:00 та 19:00);
– 15 травня – «Земля» за мотивами повісті Ольги Кобилянської від Національного академічного драматичного театру ім.Івана Франка (велика сцена, 19:00);
– 16 травня – «В Португалії зараз тепло» від Київського академічного театру «Колесо» (велика сцена, 19:00);
– 17 травня – «Доця» за мотивами роману Тамари Горіха Зерня від Національного академічного українського драматичного театру ім.Марії Заньковецької (велика сцена, 19:00);
– 18 травня – «Алло» за п’єсою Сергія Марена від Закарпатського облмузрамтеатру (велика сцена, 19:00).

Квитки – у касі театру та онлайн.

Департамент культури Закарпатської ОДА-ОВА

Про Захід