На Закарпатті перебуває делегація краю Височина Чеської Республіки (Фото)

Опубліковано:

У Закарпатській обласній раді у рамках триденного візиту відбулася робоча зустріч з делегацією чеського краю Височина на чолі з гетьманом Вітезславом Шреком та за участі Радека Матули, Надзвичайного і Повноважного посла Чеської Республіки в Україні й Давіда Нові, Генерального консула ЧР у Львові.

13-15 жовтня представники делегації оглянуть соціально-культурні об’єкти краю, де беруть участь у співфінансуванні проєктів щодо них. Відтак планують скласти дорожню карту співпраці на 2022 рік.

За останні 5 років чеські партнери долучилися до співфінансування соціально-культурних об’єктів в області на близько 30 мільйонів крон. Наступного року край Височина має намір виділити на ці ж потреби близько 6,5 мільйонів крон.

Під час зустрічі чеські гості розповіли, що до кінця року Закарпаття також може отримати ще два автомобілі швидкої допомоги, один із яких хотіли б відправити у гірське село Ясіня.

Вітезслав Шрек, зокрема, повідомив, що з його та гетьмана краю Пардубіце у Чехії ініціативи керівництво всіх країв підтримує організацію в Ужгороді Генконсульства Чеської республіки. Присутній на зустрічі Надзвичайний і Повноважний посол Чехії в Україні Радек Матула повідомив, що це питання піднімається на найвищому рівні.

Ішлося і про продовження переговорів щодо прямого або транзитного авіасполучення Чеської республіки з Ужгородом.

У свою чергу надзвичайний і Повноважний Посол Чехії Радек Матула у ході зустрічі заявив, що Чехія виступає за територіальну цілісність України, проти анексії Криму та за європейські прагнення нашої держави. І додав, що Закарпаття залишається стратегічним партнером Чеської Республіки в Україні.

Дипломат також запропонував організувати візит чеських підприємців на Закарпаття для ознайомлення з інвестиційними можливостями області.

Керівник офісу гетьмана Краю Височина, координатор співпраці з Закарпатською областю Катерина Свободова повідомила, що метою візиту є, в основному, потреба чеської сторони  пересвідчитися і проаналізувати, як ідуть роботи по спільним проектам.

Вона також зауважила, що пропозиції по новим проектам обласна рада може пропонувати для відбору до 15 січня 2022 року. Рішення по ним прийматиме комісія з членів усіх партій, що представляють уряд Височини.

Пані Катерина, крім іншого, розповіла, що разом з колегами привезли підручники і подарунки для шкіл та запропонувала обговорити візит делегації Закарпаття до краю Височина.

Пресслужба Закарпатської облради

Про Захід