На Закарпатті пенсії отримують 170 внутрішньо переміщених осіб (Відео)

Опубліковано:

Невирішеною проблемою в Україні залишається виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам. Інна Ільїна – переселенка з Авдіївки. Уже 5-ий рік живе в Ужгороді. Виграла справу у Пенсійного фонду, проте заборгованої виплати так і не отримала.

Інна ІЛЬЇНА, переселенка

Я писала заяву, що я від’їжджаю. Потім, коли я повернулася, я написала заяву знову, що я вернулася сюди на місце. І я тут знаходжусь. Але в травні місяці я не отримала пенсію. Пенсійний фонд мені надіслав відповідь, що я пересікала кордон. Я не мжу отримати ці грозу, тому що немає такої статті. Ваші гроші є на рахунку, але ми не можемо вам їх виплатити. Бо немає такої статті, по якій ми можемо вам їх повернути.

На сьогодні в Україні є більше мільйона пенсіонерів-переселенців. Проблеми із виплатами виникають у майже 80% випадків.

Галина МАСЛЯКЕВИЧ, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області

У нас на сьогодні в області близько 170 осіб , у яких є такі виплати. Ми при взятті на облік перевіряємо, робиться запит до єдиної бази даних внутрішньо переміщених осіб. І Управління праці нам в одноденний термін надає нам інформацію, чи дійсно ця людина є в цій базі осіб. Людина подає до нас заявку, довідку. Ми в одноденний термін це все робимо. І ми беремо таким чином людину на облік і продовжуємо їм виплату пенсії.

Найчастіше проблеми із виплатами у пенсіонерів-переселенців виникають, коли вони повертаються на непідконтрольну територію і залишаються там більше, ніж на два місяці.  В цьому випадку вони втрачають статус внутрішньо переміщених осіб і не можуть претендувати на пенсії. Єдина можливість зберегти право на виплати — не пізніше ніж на 59-й день перетнути лінію розмежування.

Більше у відео УжІнформ:

Про Захід